Zavřít reklamu

Podle pozorovatelů trhu smartphonový segment v letošním roce zaznamenal z hlediska globálních dodávek třetí nejhorší kvartál od roku 2014. Trh z roku na rok klesl o 9 %, což představuje třetí kvartální pokles v řadě. V jeho čele zůstal Samsung, následovaný společnostmi Apple, Xiaomi, Oppo a Vivo. Informovala o tom analytická společnost Canalys.

Samsung a Apple jsou jedinými výrobci smartphonů, kteří v letošním třetím kvartálu zvýšily z hlediska dodávek svůj tržní podíl. Podíl korejského giganta se meziročně zvýšil o jeden procentní bod na 22 %, toho cupertinského o tři procentní body na 18 %.

Podíl všech dalších velkých smartphonových hráčů buď stagnoval, nebo klesal. Xiaomi zůstalo na svém se 14 procenty, u Oppo došlo k poklesu o procentní bod na 10 % a Vivo ztratilo dva procentní body a jeho podíl činil 9 %.

Jedním z důvodů, proč smartphonový trh meziročně neklesl více než o 9 %, je to, že Samsung a někteří další výrobci nabízeli v posledních několika kvartálech různé výhodné nabídky a slevy, a že tolik nezdražovali. Tento trend může pokračovat i ve zbytku roku, zvláště s blížící se prodejní sezónou. Podle analytiků spotřebitelé, kteří letos odložili nákup nových telefonů, budou mít během prodejní sezóny ve čtvrtém kvartálu příležitost na smartphonech a s nimi spojených balíčcích výrazně ušetřit. Očekává se, že poptávka v letošním posledním čtvrtletí bude „pomalá, ale stabilní“.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.