Zavřít reklamu

Samsung v minulosti vedl dlouhé patentové bitvy s mnoha konkurenčními technologickými společnostmi, včetně Applu, a čelil rovněž vyšetřování ze strany vládních úřadů. Nyní vyšlo najevo, že jej prošetřuje americká Mezinárodní obchodní komise (United States International Trade Commission).

Americká Mezinárodní obchodní komise potvrdila, že vyšetřuje Samsung kvůli možnému porušení patentu. Spolu s ním začala prověřovat společnosti Qualcomm a TSMC.

Vyšetřování Samsungu, Qualcommu a TSMC se týká některých polovodičů, integrovaných obvodů a mobilních zařízení, které tyto komponenty používají. Podnětem k prověřování technologických obrů byla stížnost newyorské společnosti Daedalus Prime, kterou komisi podala minulý měsíc.

Stěžovatel po komisi požaduje, aby vydala příkaz zakazující vývoz a výrobu příslušných komponent majících porušovat blíže neurčené patenty. Případ bude nyní přidělen jednomu z rozhodčích komise, který uspořádá sérii slyšení, aby shromáždil důkazy a rozhodl, jestli k porušení patentů došlo či nikoli.

Tento proces zabere poměrně hodně času. Asi není třeba se zmiňovat o tom, že korejský gigant stížnost napadne, nakolik jen bude schopen. Na výsledek vyšetřování si možná budeme muset počkat několik měsíců.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.