Zavřít reklamu

Loni Samsung na trh uvedl první 200MPx snímač fotoaparátu pro chytré telefony na světě. A nějakou dobu to samozřejmě trvalo, než jím byl nějaký smartphone osazen. Popularita tohoto 200MPx snímače pomalu ale jistě roste, a to s každým dalším měsícem. Nyní je zde řada Honor 80, která je dalším smartphonem, který by jím měl být vybaven. Kdy se jej ale konečně uvidíme i v zařízení Galaxy? 

Další vlajkový smartphone společnosti Honor, tedy Honor 80 Pro+, je vybaven 200MPx snímačem fotoaparátu ISOCELL HP1. Nejsou k dispozici žádné další informace o tom, jakými dodatečnými fotoaparáty by mohl disponovat, ale mohlo by jít o 50MPx ultraširokoúhlý fotoaparát a speciální teleobjektiv s OIS. Očekává se také, že bude vybaven 1,5K AMOLED displejem se zakřivenými stranami, čipem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 a 12 GB RAM. Očekává se také čtečka otisků prstů v displeji, stereofonními reproduktory a 100W superrychlé nabíjení.

1520_794_Honor_70

První byla Motorola 

Motorola X30 Pro byla prvním telefonem, který 200MPx snímač fotoaparátu ISOCELL HP1 společnosti Samsung používal. Později byl přejmenován a uveden na mezinárodní trhy jako Moto Edge 30 Ultra. Také společnost Xiaomi uvedla na trh model 12T Pro, který je 200MPx snímačem Samsungu osazen. Dokonce i společnost Infinix představila svůj vlajkový telefon, který tento snímač obsahuje.

Samsung v budoucnu samozřejmě plánuje uvést na trh ještě další podobné snímače fotoaparátů pro smartphony poskytující extra vysoké rozlišení. Ve skutečnosti má ambiciózní plány až na konstrukci 600MPx snímače fotoaparátu, který dokáže překonat možnosti lidského oka. Tento snímač však nemusí být nutně použit v chytrých telefonech. Místo toho by se mohl používat v autonomních vozidlech. 

V portfoliu Samsungu ale na telefon Galaxy, který bude vlastním 200MPx snímačem osazen, pořád čekáme. Protože se jedná o řešení dávané výhradně do vlajkových modelů, je jasné, že prvním smartphonem bude Galaxy S23 Ultra. Bylo by vlastně zklamáním, kdyby ten obsahoval pořád „jen“ 108 MPx. Tento snímač by naopak už slušel základním modelům Galaxy S23 a S23+, i když ty si pravděpodobně zachovají aktuálních 50 MPx, což může být poměrně škoda.

Telefony řady Galaxy S22 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.