Zavřít reklamu

Populární aplikace na posílání zpráv Signal oznámila, že na Androidu brzy přestane podporovat SMS zprávy. Činí tak ve jménu bezpečnosti.

Společnost ve svém blogovém příspěvku objasnila, že konec podpory „esemesek“ se dotkne pouze uživatelů, kteří používají Signal jako výchozí aplikaci pro jejich zasílání. Podotkla, že pokud si uživatelé, jichž se to týká, budou chtít tyto zprávy nechat, budou mít možnost je exportovat do jiné aplikace, která je podporuje.

Platforma doplnila, že až přijde čas ukončení podpory SMS zpráv, což by mělo být již brzy, aplikace bude o této skutečnosti dotčené uživatele informovat. Provede je procesem jejich exportu, a pokud si to budou přát, pomůže jim s výběrem nové aplikace, která je podporuje.

Signal je jednou z nejlepších androidových aplikací na výměnu zpráv. Je znám svým důrazem na ochranu soukromí a bezpečnost. A právě ochranu soukromí a bezpečnost udává jako důvod, proč s podporou SMS zpráv končí. Prvním konkrétním důvodem je to, že tyto zprávy jsou nezabezpečené a mohou způsobit únik uživatelských dat. Druhým pak to, že chce zajistit, aby uživatelé nebyli zasaženi neočekávaně vysokými poplatky za jejich posílání.

Signal v Google Play

Dnes nejčtenější

.