Zavřít reklamu

Každý nový smartphone Samsungu, ať už je to levný model, nebo superdrahá vlajková loď, přichází s novými tapetami. Je to jeden ze způsobů, jak korejský obr odlišuje nové telefony od těch stávajících. Jak jste si ale možná všimli, výchozí tapety Samsungu jsou docela nudné a podobné těm, které byly k dispozici dříve, zejména pak na vlajkových modelech. Samsung má také tendenci poskytovat na každém zařízení jen omezené množství tapet, přičemž některé z nich fungují pouze na zamykací obrazovce. Naštěstí se zdá, že situaci s tapetami řeší nadstavba One UI 5.0.

Jak vyplývá z bety One UI 5.0 běžící na telefonech řady Galaxy S22 a dalších smartphonech Galaxy, nyní je na výběr podstatně více předinstalovaných tapet. Samsung je nyní navíc dělí do dvou kategorií, a to Graphical a Colors. Ty jsou součástí nového přizpůsobení zamykací obrazovky, které korejský gigant představil v nové nadstavbě, přičemž se inspiroval svou aplikací Good Lock. Nyní je tedy možné použít více tapet jak na domovské, tak zamykací obrazovce.

Tato nová pozadí sice nejsou úplně prvotřídní a pravděpodobně se budou líbit hlavně mladým uživatelům, oproti minulosti však jde o viditelný pokrok. Mnoha uživatelům se také bude líbit to, že je možné si vybrat jako tapetu náhodnou barvu. Lze tak učinit přímo z obrazovky výběru tapet a není tak třeba si stahovat obrázky z internetu nebo obchodu Galaxy Store.

V sekci Graphical je každopádně oproti kategorii Colors předinstalovaných jen několik málo tapet. Můžeme tak doufat, že Samsung jich v budoucnu přidá více. Stejně tak doufáme, že tyto nové tapety nebudou omezeny na vlajkové modely a že z nich Samsung učiní standardní součást One UI bez ohledu na používané zařízení.

Související články

Dnes nejčtenější

.