Zavřít reklamu

Hlavní funkcionalitou chytrých hodinek je to, že úzce komunikují s propojeným mobilním telefonem, stejně jako se sítí Wi-Fi. Někdy se ale stane, že tato připojení nefungují zcela korektně a vy tak nejste informováni o věcech, které se dějí v telefonu. Zde tak najdete, jak vyřešit problémy s připojením Galaxy Watch. 

Zkontrolujte Bluetooth v telefonu 

Samozřejmě první kroky vedou k tomu, jestli je vše ideálně nastavené. Po možné aktualizaci systému jak telefonu, tak hodinek, které mohou případnou chybu řešit, tak pokud ta stále přetrvává, jděte zkontrolovat připojení Bluetooth. Samozřejmě je nutné, aby byly hodinky v dosahu telefonu, jinak se nejedná o chybu, ale o to, že jsou od sebe zařízení příliš daleko, a proto spolu nekomunikují. 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Zvolte nabídku Připojení. 
  • Vyberte Bluetooth. 

Pokud máte Bluetooth vypnuté, tak jej samozřejmě zapněte, což by mělo vyřešit ten nejjednodušší problém. Pokud vidíte, že jsou vaše Galaxy Watch připojeny, klikněte na ně a klepněte na nabídku Odpojit a poté naopak na Připojit. Tímto obnovíte připojení, takže by se dalo doufat, že bude už vše fungovat zcela korektně.

Deaktivujte režim Letadlo a další režimy. 

Není to nic zvláštního, kdy si omylem zapnete něco, co jste nechtěli, a samozřejmě o tom nevíte. Je tím i případ režimu Letadlo, které z chytrých hodinek udělá prakticky jen hodinky, protože razantně omezí jejich funkčnost, tedy i propojení s telefonem. K aktivaci/deaktivaci sjeďte prstem po displeji Galaxy Watch z jeho horní strany a vyhledejte ikonu letadla. Pokud svítí modře, je režim aktivovaný, takže jej vypněte.

Zkontrolujte ale také, jestli nemáte zapnuté režimy jako Nerušit a Čas spánku, které omezují to, jaké informace vám hodinky zobrazují. Můžete si tak snadno myslet, že nejste upozorňovány na notifikace, jenže ty jsou právě aktivními režimy potlačeny. To samé platí o režimu Kino. 

Zkontrolujte připojení k internetu v telefonu 

Pokud váš připojený telefon čelí problémům se sítí, nebudete dostávat oznámení v reálném čase na váš telefon ani na chytré hodinky. Pro potvrzení aktivního připojení k internetu můžete otevřít libovolnou webovou stránku. Pokud často na tyto problémy se sítí narážíte častěji, než je zdrávo, resetujte nastavení sítě v telefonu a zkuste to znovu. Je to i otázka připojení k Wi-Fi a datového balíčku vašeho tarifu nebo možnostem předplacené karty.

Reset Galaxy Watch do továrního nastavení 

Ano, je to to poslední, co chcete dělat, ale někdy není zbytí. Když v hodinkách půjdete do Nastavení -> Obecné a sjedete dolů, najdete zde možnost Obnovit. Můžete provést zálohu a hodinky kompletně vymazat. Než pak při jejich nastavování provedete obnovu, vyzkoušejte, jestli se problém s připojením vyřešil.

Samsung Galaxy Watch5 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.