Zavřít reklamu

Nedá se říci, že by chytré hodinky s Wear OS Samsungu nějak vynikaly s ohledem na jejich výdrž, tedy pomineme-li Galaxy Watch5 Pro, které se přece jen snaží. Pokud si k tomu ještě nastavíte vysoký jas displeje, přihodíte živé ciferníky a používáte množství aplikací, budete mít problém dočkat se ještě s pár procenty večera. Je zde ale pár věcí, které nadměrné vybíjení baterie Galaxy Watch alespoň trochu omezíte a můžete tím jejich výdrž částečně prodloužit. 

Upravte jas obrazovky 

Je to logické – čím méně displej svítí, tím méně také žere. V Nastavení -> Displej můžete klepnutím na nabídku Jas omezit svítivost displeje. Můžete zde nastavit Automatický jas, který jej ideálně uzpůsobuje okolním podmínkám, což se hodí, protože ve tmě svítí méně, na slunci více a nemusíte to tak regulovat sami.

Zakažte Always On 

Vypnutí stále zapnuté obrazovky je další praktický způsob, jak výdrž hodinek prodloužit. Tato možnost se nachází hned v nastavení displeje pod volbou Jas, ale stačí k tomu i jen sjet po ciferníku směrem dolů a klepnout na ikonu hodinek, která funkci značí.

Omezte zbytečné rozsvěcení hodinek 

V Nastavení a nabídce Displej ještě najdete další možnosti, jako je Budit zvednutím zápěstí, Budit dotykem obrazovky, Budit otočením rámečku (u Galaxy Watch4 Classic). Když toto vypnete, předejdete zbytečnému (náhodnému) rozsvěcení displeje a tím budete také šetřit baterii. Displej pak rozsvítíte stiskem tlačítka.

Omezte zbytečné rozsvěcení hodinek

Snižte časový limit 

Časový limit svícení displeje je možné nastavit na 15, 30 s nebo jednu minutu. Samozřejmě se v tomto ohledu hodí použít ten nejnižší možný čas, a to i co se zobrazení aplikace týče. U té jsou limity 20 sekund, 2 minuty nebo 1 hodina. Možnost nastavení je opět v nabídce Nastavení -> Displej.

Zkuste jiný ciferník 

Některé ciferníky s více animacemi a barvami, stejně jako interaktivními schopnostmi a komplikacemi vybíjejí baterii hodinek více než jiné. Zkuste vybrat jednoduchý vzhled, který využije předností AMOLED displeje hodinek. Jen na ciferníku déle podržte prst a vyberte si jiný.

Vypněte irelevantní oznámení 

Dostávání stovek notifikací během dne si vybírá daň na výdrži hodinek. Chcete-li to obejít, vypněte zbytečná upozornění aplikací. Musíte k tomu jít do aplikace Galaxy Warable v propojeném telefonu, zvolit Nastavení hodinek a Oznámení. Můžete také upravit kategorie oznámení, abyste dostávali jen ta důležitá upozornění.

Zkontrolujte informace o baterii 

Když otevřete aplikaci Galaxy Wearable v telefonu, zvolíte Nastavení hodinek a Baterie, můžete zde nejen že zapnout Úsporný režim (aktivujete jej i přejetím prstu po displeji hodinek směrem dolů a klepnutím na ikonu baterie), ale vidíte zde také využití hodinek od posledního jejich nabití. Zjistíte tak, co žere jejich baterii nejvíce a tím se použití třeba takových náročných aplikací a funkcí vyvarovat, čímž opět samotnou výdrž o něco prodloužíte.

Zapněte úsporný režim 

Když už jsme nakousli úsporný režim, tak se samozřejmě hodí jej v případě rychlého vybíjení hodinek zapnout, ale musíte počítat s tím, že se omezí jejich funkčnost. Zapnete/vypnete jej i v Nastavení -> Baterie, kdy vám tato nabídka ukazuje čas, po který budou hodinky aktivní bez jeho aktivace i poté, kdy jej zapnete, a snáze si tak uděláte obrázek o tom, jak dlouho vám hodinky ještě vydrží při životě.

V případě aktivace úsporného režimu se provedou následující akce: 

  • Vypne gesto probuzení 
  • Vypne Always On 
  • Vypne Wi-Fi 
  • Omezí rychlost procesoru 
  • Sníží jas displeje o 10 % 
  • Omezí použití sítě na pozadí 
  • Omezí polohu na pozadí 
  • Omezí synchronizaci na pozadí 
  • Zkrátí čas. limit obr. na 15 s 
  • Zařízne aktualizace softwaru

Galaxy Watch koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.