Zavřít reklamu

Tento týden začala akce Samsung Developer Conference 2022, na které společnost každoročně představuje své nové softwarové funkce a aktualizace systémů. Během akce oznámila, že vývojářům usnadní navrhování lepších zdravotních služeb prostřednictvím dat ze zařízení Galaxy Watch. A to je dobrá zpráva. 

Jihokorejská firma uvedla program Samsung Privileged Health SDK a rozhraní API pro detekci pádů spolu s řešením pro zdravotní výzkum pro vzdělávací a klinické programátory. TaeJong Jay Yang, výkonný viceprezident a vedoucí týmu pro výzkum a vývoj v oblasti zdraví v divizi Mobile eXperience společnosti Samsung Electronics, uvedl: „S potěšením oznamuji rozšíření nástrojů pro vývojáře, rozhraní API a nabídky partnerů, které umožňují odborníkům třetích stran, výzkumným střediskům a univerzitám rozvíjet možnosti sledování nositelných zařízení a získávání informací pro širší zdraví, wellness a bezpečnost.“

V rámci programu Samsung Privileged Health SDK spolupracuje společnost s vybranými lídry v oboru a přináší nové preventivní nástroje prostřednictvím dat ze svých zařízení Galaxy Watch. Například údaje o srdečním tepu v reálném čase ze zařízení Galaxy Watch lze využít s technologií sledování očí společnosti Tobii ke kontrole ospalosti uživatele a k prevenci dopravních nehod. Podobně může nedávno představené automobilové řešení Ready Care společnosti Harman pomoci řidičům s bezpečností tím, že dokáže využívat údaje o únavě k nabízení alternativních tras tak, aby se snížila úroveň stresu řidiče. Zní to sice jako sci-fi, ale pokud to bude skutečně fungovat, může to nepřímo zachránit životy.

Společnost Samsung také představilo nové rozhraní API pro detekci pádu, které známe už od Googlu nebo Applu a vlastně tak jen dohání svou konkurenci. Vývojáři mohou navrhovat aplikace, které dokáží rozpoznat klopýtnutí nebo pád uživatele a zavolat mu tak potřebnou pomoc. S přechodem na platformu Wear OS 3 pro své nové chytré hodinky navrhl Samsung ve spolupráci s Googlem takém systém Health Connect. V současné době je ve fázi beta a nabízí centralizovaný způsob bezpečného přenosu zdravotních a fitness údajů z platformy jedné značky na jinou. Je tedy na co se těšit a dá se věřit, že Galaxy Watch budou v budoucnu ještě komplexnější měřič našeho zdraví, stejně jako budou dbát o naši bezpečnost. A to je to, co od nich vedle trackování aktivit a doručování oznámení z telefonu chceme nejvíce.

Galaxy Watch koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.