Zavřít reklamu

Mapy Google jsou nepostradatelným nástrojem, který vás může provést známými i neznámými oblastmi a pomoci vám najít místo, které hledáte. Pro mnoho lidí s horším orientačním smyslem je globálně populární aplikace doslova darem z nebes.

Jednou z dlouhodobě nejoblíbenějších funkcí Map je Street View, která umožňuje „projíždět“ Googlem zmapovaná místa, jako jsou ulice nebo silnice. Její použití je snadné a může hrát klíčovou roli v plánování vašich výletů. Pokud jste ji na svém telefonu ještě nikdy nepoužili, zde je návod, jak ji zapnout. Je to velmi jednoduché.

  • Otevřete aplikaci Mapy Google.
  • Nahoře vpravo klepněte na ikonu Vrstev.
  • Z nabídky vyberte možnost Street View.
  • Nyní klepněte na kteroukoli z modrých čar, abyste se dostali do zobrazení Street View.

Zobrazení je „defaultně“ rozděleno na dvě obrazovky, horní část ukazuje samotný pohled z ulice, spodní výchozí druh mapy. Klepnutím na ikonu rozšíření obrazu se přepněte do režimu celé obrazovky. Posouváním prstu po obrazovce se rozhlédnete kolem, klepnutím na šipky se posunete o kousek dopředu či dozadu (o větší kus vás pak posune dvojité klepnutí mimo šipky).

„Pohled z ulice“ je skvělý způsob, jak získat představu o určité oblasti, než se do ní vydáte. Pro ty, kteří nemohou cestovat nebo neradi chodí příliš daleko od domova, může otevřít zcela nový svět.

Související články

Dnes nejčtenější

.