Zavřít reklamu

Dnešní okénko s pohledem pod pokličku iniciativ Samsungu nebude nijak ulítlé, jako v případě doručovacích robotů, ani úplně mimo technologie, jako v případě výcviku vodících psů. Udržitelnost se totiž stala důležitější než kdy jindy a dnešní mladé generace jsou více motivovány k hledání skutečných řešení pro boj se změnou klimatu a aktivně podnikají kroky k vytvoření čistší a lepší budoucnosti.

S cílem podpořit mladé generace a jejich záměr zahájila společnost Samsung Electronics už v roce 2010 program Solve for Tomorrow, který pomáhá mladým lidem využívat jejich dovednosti související se STEM (věda, technologie, inženýrství a matematika) k řešení společenských problémů. Program začal v USA a od té doby se rozšířil do dalších 50 zemí, kdy se ho zúčastnilo už na dva miliony studentů.

U příležitosti oslav deseti let od zahájení programu v USA navštívil Deniz Hatiboglu, vedoucí oddělení CSR společnosti Samsung Electronics America, Princetonskou střední školu v New Jersey, tedy školu, ve které sídlí vítězný tým sezony 2021-2022. Ten v ní zvítězil za svůj průkopnický projekt likvidace potravinového odpadu pomocí hmyzu. Ve výše uvedeném videu se dozvíte o programu Solve for Tomorrow více, stejně jako o mladých lidech, kteří přispívají k udržitelným řešením našeho světa. 

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.