Zavřít reklamu

A je zde další sobotní okénko z kategorie Samsung podivností. Společnost Samsung Welstory, která se zabývá distribucí potravin, je údajně připravena zavést plně autonomní řešení distribuce čehokoli. Společnost navázala spolupráci s jihokorejskou softwarovou společností Neubility, a první pilotní provoz proběhne na tamních golfových hřištích, kde společně uvádějí samořídícího robota jménem Neubie. 

Společnosti doufají, že zavedením chytrých technologií na golfová hřiště přilákají mladé golfové nadšence a učiní tento sport atraktivnějším pro širší publikum. Neubility testovala samořídícího robota Neubie už v březnu letošního roku a zjistila, že autonomní čtyřkolové doručovací „vozidlo“ se dokáže pohybovat v různých terénech, od úzkých nebo zakřivených cest až po strmé svahy.

Samsung Welstory a Neubility očekávají, že v říjnu zahájí komerční prodej svého robůtka. Neubility pak údajně plánuje do konce roku dodat na trh více než 200 těchto rozvážkových robotů, ale přesný počet těch, které Samsung „zaměstná“ na golfových hřištích, není znám. Nicméně Neubie sám má několik případů využití a po komercializaci první várky by si tento robot mohl najít nové role v maloobchodním a firemním prostředí.

Co se týče vzhledu robota Neubie, je podobný přerostlému batohu s kolečky a LED „očima“, které mohou mít různé výrazy. Nevypadá nijak hrozivě, a to byl pravděpodobně i záměr. Podívejte se na video výše, protože ukazuje, jak se tito malí roboti potulují a navigují po světě. 

Dnes nejčtenější

.