Zavřít reklamu

Samsung již mnoho let dominuje globálnímu trhu s televizory. Své prvenství si udržel i v první polovině letošního roku, jeho podíl však o něco poklesl.

Podle nové zprávy výzkumné společnosti Omdia citované webem Businesskorea se společný podíl Samsungu a jeho rivala LG na globálním trhu s televizoru za prvních šest měsíců letošního roku snížil na 48,9 %. Samsung byl nicméně lídrem v segmentu ultravelkých a špičkových televizorů, když prodal přes 30,65 milionu QLED televizí. To také představovalo 48,6 % segmentu 80palcových či větších televizorů. Prodeje OLED televizorů LG se u modelů s velikostí 40–50 a 70 palců (a větších) zvýšil o 81,3, resp. 17 %.

I když se to může zdát jako dobrá zpráva, kombinovaný tržní podíl obou společností se mezikvártálně snížil o 1,7 procentního bodu. Důvodem poklesu je podle zprávy Omdie vzestup čínských výrobců televizorů, jako je TCL nebo Hisense, kteří přicházejí s levnějšími alternativami. Tito výrobci si také rychleji osvojují a vyvíjejí nové technologie a nabízejí je za dostupné ceny.

Pokud se týče celosvětové poptávky po televizorech, ta kvůli vysoké globální inflaci rychle klesá. Podle zprávy se letošní dodávky odhadují na 208 794 000 kusů, což by oproti loňsku představovalo pokles o 2,22 % a zároveň by byly nejnižší od roku 2010.

Televize společnosti Samsung koupíte například zde

Témata: ,

Dnes nejčtenější

.