Zavřít reklamu

Nejnovější aktualizace aplikace Samsung Health přináší podporu tematické ikony v systému Android 13, a také přináší podporu nástroje Health Connect společnosti Google. Aplikace sice již technicky tematickou ikonu v systému Android 12 má, ale ta je poháněna launcherem společnosti Samsung, tedy One UI, nikoli samotnou aplikací. Nyní bude tematická ikona pro Samsung Health jak v zařízeních Samsung se systémem Android 12 nebo Android 13, tak třeba v telefonech Pixel.

Kromě toho nová aktualizace odemyká podporu Samsung Health pro iniciativu Google Health Connect. To je služba, kterou Google poprvé oznámil na začátku tohoto roku jako způsob, jak přesouvat údaje o zdraví a kondici mezi různými aplikacemi a službami. Záměrem bylo, aby šlo přesouvat data například z váhy Withings do aplikace Samsung Health, nebo kroky z aplikace Samsungu třeba do titulu Google Fit. Po spuštění by to měla být poměrně užitečná služba.

Podporu funkce Health Connect ale zatím přidala jen hrstka aplikací, včetně Withings Health Mate a Sleep as Android. Nyní tedy přidává podporu pro Health Connect také aplikace Samsung Health, která dokonce ukazuje nabídku pro tuto službu v rámci vlastního menu nastavení. I když s touto funkcí zatím nemůžete nijak nakládat, je zřejmé, že oficiální spuštění je zřejmě už za rohem.

Samsung Health v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.