Zavřít reklamu

Jasnou známkou toho, že investice Googlu do jeho Pixel Watch prospěje celému ekosystému, je nová aplikace Počasí pro všechny hodinky Wear OS 3 a novějším. Profitovat z toho tedy budeme i my, majitelé Galaxy Watch4 a Watch5. 

Google dnes v Google Play uvedl aplikaci jednoduše pojmenovanou jako Počasí. Ta je zdarma a řídí se nejnovějšími pokyny Material You designu pro Wear OS, takže má jednoduché rozložení informací, které je v dnešní době standardem na nositelných platformách. Aplikace však zobrazuje počasí pouze pro vaši aktuální polohu, přičemž město, ve kterém se nacházíte, je uvedeno nahoře.

Vyjma aktuální teploty nechybí ukazatel pro tu nejvyšší a nejnižší, stejně jako je přítomen aktuální UV index či případné srážky. Najdete zde ale také předpověď na příštích 8 hodin a příštích 5 dní. Úplně dole můžete měnit jednotky a vidět, že informace se čerpají ze serveru weather.com, kdy je Google používá i v aplikaci pro Android, svých widgetech, vyhledávání Google a chytrých displejích. Přibyly i dvě komplikace, které si můžete dát přímo na ciferník. Jedná se o UV index a aktuální teplotu.

Když aplikaci po její instalaci otevřete poprvé, musíte jí udělit oprávnění k umístění „Povolit vždy“. Nová aplikace Počasí od Googlu pro Wear OS 3 není nijak komplexní a mohla by jistě přinášet více informací, včetně těch z více měst, ale je docela povedená a samozřejmě je zde značný prostor k postupnému vylepšování. Google u aplikace uvádí i poměrně strohý popis: „Naplánujte si den podle přesných hodinových a týdenních předpovědí z nové aplikace Počasí. Sledujte teploty, UV index a srážky ve své oblasti. K aplikaci můžete rychle přejít pomocí dlaždice a můžete si ji přidat na ciferník jako komplikaci. Je kompatibilní se všemi hodinkami se systémem Wear OS 3.0 a novějším.“

Počasí pro Wear OS 3 a novější v Google Play

 

Související články

Dnes nejčtenější

.