Zavřít reklamu

Sociální platformy jako Instagram, TikTok nebo Twitter jsou známy tím, že zkoumají všechny možné způsoby zpeněžení obsahu. Všechny tyto platformy spoléhají na reklamu, přičemž některé z nich nabízejí placené funkce, aby si „přilepšily“. Nyní se v éteru objevila informace, že TikTok hodlá experimentovat s další monetizační strategií, naštěstí pro nás zatím jen v USA. Již brzy by zde mohl přijít s funkcí nazvanou TikTok Shop, která by uživatelům umožňovala nakupovat produkty přímo z aplikace při sledování živého vysílání.

TikTok Shop není pro globálně populární sociální síť pro vytváření a sdílení krátkých videí ve skutečnosti ničím novým. Je již dostupný v rámci sesterské aplikace Douyin, fungující v Číně. Funkce umožňující nákupy během živého vysílání je dostupná v Thajsku, Malajsii, Vietnamu, Singapuru, Indonésii, na Filipínách a také ve Velké Británii. Jak uvádí web deníku Financial Times, z devíti milionů e-komerčních streamů prodal Douyin mezi květnem 2021 a tím letošním 10 miliard produktů.

Technologicky by funkci měla v USA zajišťovat společnost TalkShopLive. V této chvíli prý mezi partnery probíhají jednání a zatím nebyly podepsány žádné dokumenty či dohoda. Pokud si nakonec „plácnou“, bude to první expanze funkce mimo asijské trhy (pokud tedy nepočítáme experiment ve Velké Británii).

TikTok údajně plánoval v letošním roce rozšířit TikTok Shop po celé Evropě. Podle zasvěcených hlasů však od tohoto záměru ustoupil, protože ve Velké Británii o funkci v rámci testu nebyl takový zájem, jaký se očekával. Pokud se nakonec spustí v USA, je otázkou, jestli má platforma v plánu učinit u ní nějaké pro místní trh specifické změny, aby se vyhnula neúspěchu z Velké Británie.

Související články

Dnes nejčtenější

.