Zavřít reklamu

Dříve velice zajímavá síť s vlastní cestou Instagram stále více a více kopíruje svou konkurenci a snaží se s ní držet krok. Přišla o své zaměření, smysl i používání a jediné co chce, je ještě více na svých uživatelích vydělávat. Nyní zase přidává jednu novinku, která má všechny o to déle přitáhnout k obsahu influencerů. Jestli je to dobře, nebo ne, musíte posoudit sami. 

Osobně už mě Instagram vůbec nebaví. Za ta léta se změnil k nepoznání a jeho zaměření na příběhy, reklamy, videa, reklamy a reklamy je daleko od jeho původní myšlenky. Samozřejmě si za to ale můžeme sami, protože uživatelé rozhodli, jakým směrem se bude síť ubírat tím, že hojně používaly různé funkce konkurence, tedy Snapchatu a TikToku. Instagram na to reagoval jejich prostým okopírováním a minimálně s Příběhy udělal jasné terno. Mnozí konzumují už jen je a na klasické příspěvky kašlou.

Pro dobro uživatelů? 

Meta nově přispěchala s aktualizací aplikace, která zvyšuje limit Příběhu z 15 na 60 s. Důvod je prostý – chce nás ještě déle udržet v sítí, a chce konkurovat TikToku, který stále a pořád roste. Ono tedy jde na Instagram nahrát do Příběhu video delší, jak 15 s, už nyní, ale to je poté rozděleno na několik stránek. Protože toto automatické rozdělování nyní zmizí, mohou uživatelé nahrávat více obsahu, aniž by se Příběh skládal z tolika stran.

Obsah rozdělený na takové části totiž prý není tolik přívětivý. „Výhodu“ to má i v přidávání dalších prvků, jako je text, nálepky, hudba atd. Ty nyní nemusíte dávat každému 15s klipu, ale celému minutovému. Protože se jedná o aktualizaci na straně serveru, je ta šířena nárazově, takže pokud se délka vašich Stories ještě neprodloužila, stačí vyčkat, než dorazí i k vám. 

Dnes nejčtenější

.