Zavřít reklamu

Začal se najednou váš telefon nebo tablet Samsung Galaxy nabíjet jen na maximálně 85 procent? Je to chyba nebo se něco rozbilo? Ne, je to funkce, která se jmenuje Chránit baterii. A můžete ji vypnout nebo zapnout, pokud chcete. 

Mohli jste si funkci zapnout sami omylem, mohl vám ji stejně tak zapnout někdo jiný, mohla se aktivovat i po aktualizaci systému. Výsledek všech kroků je ale stejný – do zařízení nedostanete více, než 85 % kapacity baterie. Proč tomu tak ale je? Jednoduše proto, aby se prodloužila životnost baterie, protože poslední část nabíjecího cyklu je pro baterii nejnáročnější, a tak si Samsung řekl, že pokud chcete mít baterii v co nejlepší kondici po co nejdelší dobu, měli byste mít možnost toto prostě přeskočit.

Výsledkem je tedy funkce Chránit baterii. Pokud je povolena, zařízení Galaxy se nabije na 85 % a dále už ne. Proč se ale při aktualizaci systému někomu samovolně zapíná, a jiným ne, není úplně jasné. Pokud se vám myšlenka snížení zátěže baterie líbí, můžete si ji samozřejmě ponechat zapnutou. V opačném případě ji snadno vypnete, čímž dosáhnete opět plného 100% nabití. Můžete i obě možnosti kombinovat, kdy když víte, že vás čeká dlouhý den, funkci vypnete, jinak ji ale máte zapnutou. 

Jak vypnout funkci Chránit baterii 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Klepněte na Péče o baterii a zařízení. 
  • Vyberte Baterie. 
  • Sjeďte dolů a dejte Další nastavení baterie. 
  • Zde vypněte funkci Chránit baterii. 

Související články

Dnes nejčtenější

.