Zavřít reklamu

Google chce, abyste měli verzi klávesnice Gboard, kterou si můžete fyzicky osahat, a tak představil klávesnici Gboard Bar s unikátním designem, která přináší zcela nový přístup k fyzickým klávesnicím. Lze ji totiž využít mnoha způsoby.

Klávesnice Gboard Bar, kterou Google představil v Japonsku, se nepodobá žádné klávesnici, kterou jste dosud viděli. Je to v podstatě dlouhý pruh s klávesami po celé jeho délce, který slibuje, že díky jednořadému uspořádání usnadní hledání znaků, které chcete psát. Podle Googlu design dnešních klávesnic tento proces ztěžuje, neboť klávesy jsou uspořádány na rovném povrchu, což vás nutí dívat se dvěma směry: nahoru a dolů, jakož i doleva a doprava.

Díky unikátnímu designu najde klávesnice mnoho jiných využití. Podle Googlu ji můžete mimo jiné použít k zapínání/vypínání světel, které zrovna nemáte na dosah ruky, jako pravítko, odstraňovač hmyzu (po nasazení síťky) nebo vycházkovou hůl.

Klávesnice měří na délku přes 1,6 metru a na šířku něco přes 6 cm, což znamená, že při psaní budete muset natáhnout ruce i nohy. Je tak ideální pro dva lidi v rámci týmových projektů. Má jinak tradiční rozvržení QWERTY, které lze ovšem přeměnit na znakovou sadu ASCII.

Google unikátní klávesnici nemá v plánu prodávat, protože je očividně myšlena jako vtip a jen těžko by našla seriózní uplatnění v praxi. Nicméně na opensourcové vývojářské platformě GitHub zpřístupnil zdroje pro každého, kdo by si chtěl vlastní Gboard Bar vytvořit.

Dnes nejčtenější

.