Zavřít reklamu

Bylo to sice nevyhnutelné, nicméně pravděpodobně nikdo nečekal, že to bude tak rychlé. Apple představil iPhony 14 Pro s prvkem Dynamic Island nahrazujícím kritizovaný výřez, a vývojáři Androidu zareagovali, aby podobnou zkušenost přinesli i na zařízení s tímto operačním systémem. Aje to úspěch, protože titul dynamic Spot má už milion instalací.

Za aplikací dynamic Spot stojí vývojář, který si říká Jawomo. Ten je již zodpovědný za mnohá zajímavá řešení pro zařízení s Androidem, kdy vám třeba v titulu Notification light for Samsung zobrazuje signalizaci zmeškané události kolem průstřelu čelní kamery. I když se v jeho portfoliu jedná povětšinou o originální tituly rozšiřující možnosti systému a telefonů, dynamic Spot je samozřejmě jasnou kopií řešení Applu.

I když je ale aplikace teprve ve fázi předběžného přístupu, slaví jasný úspěch. Dosáhla totiž prvního velkého milníků, a tím bylo milion instalací skrze obchod Google Play. Jak je vidět, uživatelé Androidu jsou tedy velice zvědaví, jak by prvek Dynamic Island vypadal právě na jejich telefonech. Díky otevřené povaze Androidu zůstává ten ideálním testovacím prostorem pro nové trendy, jako jsou právě tyto, přičemž vám podobné řešení ušetří nemalé náklady na iPhone 14 Pro.

Nyní se navíc jedná jen o aplikaci nezávislého vývojáře, ale s tím, jak Samsung zareagoval na iOS 16 a změnu zamykací obrazovky, dá se předpokládat, že v One UI 6.0 se klidně můžeme vlastního „proměnlivého ostrovu“ Samsungu dočkat oficiálnější cestou. Je ale pravda, že dynamic Spot byl po prvním uvedení trochu kostrbatý, a až následné aktualizace jej dodatečně ladí, aby titul poskytoval lepší uživatelský zážitek. 

Dynamic Spot v Google Play

Dnes nejčtenější

.