Zavřít reklamu

Naprostá většina smartphonů Samsung Galaxy má ve svém displeji nějaký výřez nebo alespoň průstřel, ve kterém je umístěna selfie kamera. Věděli jste ale, že tuto designovou vlastnost můžete měnit podle jednotlivých aplikací? Zde je vše, co o tom potřebujete vědět. 

Pokud zjistíte, že vás prostor pro selfie kameru v nějakých aplikacích ruší, můžete ji sice skrýt za stále zobrazovanou oznamovací lištu, to ale bude spíše horší než lepší. Druhou variantou je její skrytí sice za černou, ale o to právě méně rušivou, ať už se jedná o pohodlnější sledování videí nebo konzumaci obsahu v aplikacích. Samozřejmě se tím okradete o velikost celého displeje, ale pokud vám to nevadí, nebude se vám rušivý výřez dále zobrazovat. Samozřejmě za tuto funkci vděčíme nadstavbě One UI.

Jak skrýt výřez v displeji na Samsungu 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Displej. 
  • Sjeďte níže a klepněte na Aplikace na celou obrazovku. 
  • Zde se vpravo dole přepněte na možnost Výřez fotoaparátu. 

Nyní už si můžete volit aplikace nainstalované v zařízení, u kterých chcete, aby výřez skrývaly. Kdyby vás pak zajímalo, co znamená volba Poměr stran, je ta určena spíše pro starší aplikace nebo ty, které nejsou plně odladěné velkým displejům a aplikace poskytující videoobsah o více různých poměrech stran. Pokud se zde tedy bude nějaká aplikace nacházet, můžete určit její chování, a to, jestli má zůstat ve stávajícím zobrazení, nebo se má roztáhnout přes celý displej. Právě třeba u Netflixu si zde vyberete, jak chcete, aby se přehrávaná videa zobrazovala. 

Související články

Dnes nejčtenější

.