Zavřít reklamu

Samsung Group má prsty téměř ve všech oblastech trhu – od chytrých telefonů a televizorů, přes bílou techniku až po léky, těžkou techniku a nákladní lodě. Uživatelé chytrých telefonů Galaxy si samozřejmě většinou dosah společnosti neuvědomují, ale Samsung je konglomerát, který umožňuje mnoho technologických pokroků v Jižní Koreji i mimo ni. 

Ne vše, co Samsung dělá, se však týká moderních technologií, a tak určitě nevíte, že Samsung Group cvičí i vodicí psy pro zrakově postižené. Společnost vede jedinou instituci pro výcvik vodicích psů v Jižní Koreji, která získala certifikát od Mezinárodní federace vodicích psů ve Velké Británii.

Jak informoval magazín Korea Bizwire, tak ve škole Samsungu pro vodicí psy ve městě Yongin, které se nachází zhruba 50 km jižně od Soulu, se v tomto týdnu konal slavnostní ceremoniál osmi vodicích psů, kteří byli předáni do péče svým novým zrakově postiženým páníčkům. Tito psi se cvičili po dva roky a prošli přísnými testy. Každý z nich nyní bude po následujících až sedm let působit jako kamarád a pár očí navíc pro zrakově handicapované.

Spolu s tím se však ve škole konala ještě druhá část slavnosti. Šlo o vyřazení šesti vodících psů ze své „aktivní služby“ u zrakově postižených osob, kterým sloužili po 8 let. Nyní tak už jen budou skutečnými domácími mazlíčky bez nějaké zodpovědnosti. 

Dnes nejčtenější

.