Zavřít reklamu

Při procházení kanály vašich sociálních médií není nikterak neobvyklé narazit na tiktokové příspěvky crosspostované na Instagram jako Reels (než všechno nakonec skončí na YouTube). Jistě, možná jste již viděli práci tvůrce na jeho původní platformě, obecně se však zdá, že uživatelům crosspostování nevadí. Jiný příběh jsou vývojáři a již předtím jsme viděli pokusy opatřit videa vodoznakem za účelem odrazení uživatelů od této praktiky. Na rozdíl od TikToku YouTube dosud na krátká videa (Shorts) vodoznaky neumisťoval, to se však nyní mění.

Na stránce podpory týkající se YouTube Google uvádí, že vodoznak bude přidán ke krátkým videím, která si tvůrci ze svých účtů stáhnou před jejich sdílením na jiné platformy. Novinka se již objevila v desktopové verzi, ta mobilní se jí má dočkat v následujících měsících.

Instagram, TikTok, YouTube a jiné platformy se dlouhodobě potýkají s problémy při správě původního krátkého videoobsahu, většinou z toho důvodu, že tvůrci vytvářející videa pro jednu platformu chtějí oslovit co nejvíce diváků, což znamená zveřejňovat příspěvky na více platformách. Platformy jako TikTok mají dobře implementovaný systém vodoznaků, aby uživatele od této praxe odradily a navedly zobrazení zpět k původnímu zdroji jejich oblíbeného obsahu. Toto výrazné logo je možné jednoduše oříznout a odstranit. Ukazuje také cit tvůrce pro platformu, takže pokud je video staženo a sdíleno, diváci si mohou původní verzi na TikToku snadno najít. Vodoznak pro původní obsah Shorts by mohl sloužit podobnému účelu.

Související články

Dnes nejčtenější

.