Zavřít reklamu

Herní cloudová služba Stadia se připojuje k dlouhému seznamu služeb Googlu, které společnost v průběhu let ukončila. Softwarový obr oznámil, že provoz služby Stadia, která je dostupná také prostřednictvím herní platformy Samsungu Gaming Hub na jeho chytrých televizorech, bude ukončen začátkem příštího roku.

Google vrátí peníze za veškerý hardware pro Stadii, který si zákazníci koupili prostřednictvím obchodu Google Play. Stejně tak vrátí peníze za všechny hry a nákupy rozšiřujícího obsahu pořízené prostřednictvím obchodu Stadia. Hráči budou mít ke své herní knihovně přístup do 18. ledna příštího roku. Google očekává, že většina refundací bude hotová do poloviny ledna.

Společnost se službou, již spustila v roce 2019 (o rok později dorazila i k nám), končí proto, že „nepřilákala takovou pozornost, jakou jsme očekávali“. Jejího konce asi moc uživatelů litovat nebude, protože je považována za jednu z nejméně uživatelsky přívětivých herních cloudových platforem. Vzhledem k tomu, že podle Googlu se technologie, na níž je Stadia postavená, osvědčila, dokáže si prý představit její využití v jiných oblastech svého ekosystému, včetně YouTube, rozšířené reality nebo Google Play.

Dnes nejčtenější

.