Zavřít reklamu

Samsung se pochlubil, že k jeho platformě pro chytrou domácnost SmartThings je připojeno již přes 10 milionů zařízení. Aplikace SmartThings uživatelům umožňuje ovládat kompatibilní zařízení pomocí hlasu a nastavit si řadu automatických funkcí Když/Potom pro snadnou správu domácích spotřebičů. SmartThings funguje se stovkami kompatibilních zařízení, včetně světel, kamer, hlasových asistentů, praček, ledniček a klimatizací.

Samsung koupil někdejší startup SmartThings v roce 2014 a znovu jej – již jako platformu – představil o čtyři roky později. Zpočátku nabízela jen to nejzákladnější, postupem času však do ní korejský obr přidával celou řadu funkcí. Díky tomu se mnohonásobně zvýšil počet připojených zařízení a očekává se, že do konce letošního roku dosáhne hranice 12 milionů. Samsung také odhaduje, že příští rok se toto číslo zvýší na 20 milionů.

Jedním z hlavních důvodů, proč se množství připojených zařízení k platformě zvyšuje, je efektivní funkce oznámení. Ta majitele upozorňuje na to, kdy skončila operace, nebo na závadu zařízení. Evergreenem je také funkce ovládání na dálku. Aplikace též dostává pravidelné softwarové aktualizace, které pomáhají zařízení diagnostikovat a spravovat.

Jednou z atraktivních funkcí platformy je rovněž Energy Service, která pomáhá monitorovat a strategicky řídit spotřebu energie, což je v dnešní době obzvlášť důležité. SmartThings se neomezuje jen na ovládání přístrojů od Samsungu, v současnosti se k platformě může připojit více než 300 partnerských zařízení.

Související články

Dnes nejčtenější

.