Zavřít reklamu

Samsung pracuje na systému dvojitého poddisplejového fotoaparátu, který by měl zlepšovat bezpečnost a rozpoznání obličeje. Vyplývá to z patentové přihlášky, která byla nyní zveřejněna v online službě KIPRIS (Korea Intellectual Property Rights Information Service).

Samsung si tuto přihlášku podal již v březnu minulého roku, tedy ještě předtím, než byl na scénu uveden Galaxy Z Fold3. Zveřejněna byla včera a upozornil na ni web GalaxyClub. Patent popisuje systém dvojitého poddisplejového fotoaparátu navrženého pro zlepšení rozpoznávání obličeje subjektu z více úhlů najednou, což by svým způsobem vytvořilo 3D/stereoskopické skenování. Dokument také naznačuje, že tento systém by byl schopen měřit zorničky uživatele pro lepší biometrické zabezpečení.

Prvním smartphonem Galaxy, který používá poddisplejový fotoaparát, je loňský Galaxy Z Fold. Disponuje 4MPx senzorem s velikostí pixelů 2 mikrony a světelností objektivu f/1.8. U jeho nástupce má poddisplejový fotoaparát stejné parametry (i když se chvíli spekulovalo, že jeho rozlišení by mohlo být čtyřikrát vyšší), nicméně Samsungu se podařilo jej alespoň lépe skrýt. Technologie však stále nedosáhla bodu, kdy by byla pouhým okem neviditelná.

O tom, kdy by technologie popisovaná v patentu mohla spatřit světlo světa, můžeme v tuto chvíli jen spekulovat. Obecně platí, že patentové přihlášky negarantují, že daný produkt bude někdy uveden na trh. Vzhledem k tomu, že ale Samsung již úspěšně patenty týkající se poddisplejového fotoaparátu zhmotnil, můžeme očekávat, že tak v budoucnu učiní i s jeho vylepšenou verzí.

Ohebné smartphony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.