Zavřít reklamu

Někdy je to ve světě moderních technologií jako na kolotoči. Zjednodušeně řečeno: Jeden den se vše odkládá, aby se ten druhý uvedlo vše na pravou míru a ten třetí se tedy vše vydalo. Původní zprávy o zpoždění třetí bety One UI 5.0 tak zbytečně situaci dramatizovaly, protože Samsung právě začal zavádět pro modely Galaxy S22 s čipy Exynos v celé Evropě, včetně Německa a Polska, třetí betu One UI 5.0. 

Nejnovější aktualizace přidává do Galerie novou funkci pohlcujícího příběhu ve stylu slideshow a mírně přepracovanou obrazovku pro výběr tapety. Tapetu zamykací obrazovky lze také nyní změnit přímo ze zamykací obrazovky dlouhým podržením prstu na displeji, což je jasná kopie řešení Applu v jeho iOS 16 a je poměrně nešťastné, protože tuto funkci snadno vyvoláte i v kapse a kompletně si rozhodíte celou obrazovku. Samsung by si mohl konečně uvědomit, že ne vše, co Apple představí, je zákonitě dobré.

Oprava animací 

Jako obvykle mohou účastníci beta testování nové verze očekávat další opravy chyb ve všech oblastech nadstavby, včetně zlepšení animace návratu na domovskou obrazovku a překrývání animací při zavírání složek. Další chyba, která by měla být odstraněna, je ta zabraňující ukončování aplikací, když uživatelé použijí navigační gesta rozhraní při spuštění více aplikací na uzamčené obrazovce. A vyřešen by měl být také problém s průhledností widgetu Kalendář.

Abyste si mohli tuto novou aktualizaci firmwaru stáhnout do telefonu Galaxy S22, musíte být samozřejmě účastníky beta testování. V opačném případě musíte počkat, stejně jako my, až Samsung první veřejnou verzi vydá One UI 5.0 oficiálně vydá. Kdy by se tak mohlo stát, ví pouze on, ale pořád věříme v konec října, nejpozději v začátek listopadu.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.