Zavřít reklamu

Samsung byl vždy prvním androidovým výrobcem smartphonů, který přinesl na trh nejnovější verzi Wi-Fi. Aktuální zpráva naznačuje, že první telefon s Wi-Fi 7 bude uveden na scénu ve druhé polovině přespříštího roku, přičemž mezi prvními zařízeními, které budou nový standard podporovat, by měly být modely řady Galaxy S24.

Podle informací webu DigiTimes bude standard Wi-Fi 6E pouze „transakční technologií“, jelikož v roce 2024 má být spuštěn standard Wi-Fi 7. Pokud jde o funkce, Wi-Fi 7 bude schopné používat 300MHz kanály s podporou technologie 4K kvadraturní amplitudové modulace, díky čemuž bude se stejným počtem antén až 2,4x rychlejší než Wi-Fi 6. Organizace Wi-Fi Alliance očekává, že nabídne rychlost alespoň 30 GB/s a možná dosáhne hranice 40 GB/s.

To je vskutku výrazné zlepšení, protože u Wi-Fi 6 dosahuje rychlost maximálně 9,6 GB/s a Wi-Fi 5 3,5 GB/s. Kromě toho má Wi-Fi 7 také poskytnout stabilnější připojení. Ještě než nový standard dorazí na smartphony, bude implementován do routerů a notebooků. Co nejdříve jej chce ve svých čipech použít Qualcomm, MediaTek a Intel. Na začátku bude podle všeho velmi drahý a běžnou technologií by se mohl stát až v roce 2025.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.