Zavřít reklamu

Populární messagingová aplikace Zprávy konečně dohání ostatní chatovací aplikace. Google v ní totiž brzy umožní přímo reagovat na zprávy standardu RCS (Rich Communication Services).

V průběhu let se „textovky“ a rychlé zasílání zpráv staly jedním z hlavních způsobů, jak spolu komunikujeme. Během této komunikace se však může objevit menší problém, a to ten, že v „rychlých“ chatech, jako je rušný skupinový chat, není vždy snadné poznat, na kterou zprávu někdo odpovídá.

Většina chatovacích aplikací tuto „drobnost“ v té či oné podobě vyřešila. Například Slack nabízí vlákna, aby byla diskuse na nějaké téma oddělena od zbytku diskuse v chatovací místnosti. Jiné aplikace, jako je iMessage a Discord, vám jednoduše umožňují si vybrat zprávu, na niž chcete odpovědět, přičemž do vaší zprávy obvykle přidávají trochu stylu a potřebný kontext, když je odeslána.

Z rozborky nejnovější verze Zpráv, kterou provedl web 9to5Google, vyplývá, že Google přichází s podobným řešením, kterým je ikona s šipkou pro odpověď, jež se objeví při dlouhém poklepání na konkrétní zprávu. Klepnutí na tuto ikonu umístí zprávu nad bublinu pro psaní spolu s tlačítkem Zrušit pro případ, že byste si odpověď rozmysleli, a jinak můžete napsat svou zprávu jako obvykle.

Funkce se zdá být ve vývoji dostatečně daleko, aby odpovědi mohly být správně odesílány a přijímány prostřednictvím RCS, přičemž odpovědi se objevují i ve webové verzi Zpráv. Jak byste očekávali, zpráva s odpovědí obsahuje náhled původní zprávy a jméno odesílatele. Klepnutím na náhled se Zprávy posunou k původní zprávě. Někteří uživatelé aplikace na Redditu  hlásí (a nejsou to podle svých slov betatesteři), že k nim funkce již dorazila, takže to vypadá, že Google v minulých dnech začal s jejím vydáváním. Brzy by se tak měla dostat i k vám.

Související články

Dnes nejčtenější

.