Zavřít reklamu

Konference International Design Excellence Awards 2022 (IDEA 2022) skončila pro Samsung velkým úspěchem. Odnesl si z ní totiž celkem 42 cen. Přesněji řečeno, získal dvě zlaté, pět stříbrných a jednu bronzovou cenu a 34x mu byl udělen titul finalisty.

IDEA je tradiční designový event, který pořádá sdružení Designers Society of America. V rámci letošního ročníku byly ceny udělovány ve 20 kategoriích, od domácích spotřebičů po spotřební elektroniku. IDEA oceňuje společnosti, jejichž produkty přinášejí designovou inovaci, přínos pro uživatele, přínos pro společnost apod. Asi netřeba říkat, že jedním z hlavních kandidátů byl i letos Samsung.

Jednou ze zlatých cen, kterou korejský obr na IDEA 2022 získal, byla ta udělovaná za průmyslový design. Konkrétně ji obdržel jeho kuchyňský set Bespoke US Kitchen Package, skládající se ze sporáku, mikrovlnky, ledničky a myčky nádobí. Zajímavostí je, že lednička (stejně jako další lednice Samsungu z řady Bespoke) uživatelům umožňuje si vytisknout na dveře jejich vlastní fotky (prostřednictvím na jaře spuštěné online služby). Druhou zlatou cenu získal bezdrátový vysavač Bespoke Jet se stanicí All-in-one Clean Station za inteligentní design a unikátní uživatelskou zkušenost, kterou poskytuje, od čištění po skladování.

Pokud jde o stříbrné ceny, jedna byla udělena tabletu Galaxy Tab S8 Ultra za jeho kombinaci vysoké konstrukční kvality v čele s odolným rámem Armor Aluminum, integrace dotykového pera S Pen a 14,6palcového AMOLED displeje, druhá programu Upcycling at Home, třetí čidlu pro vaření Cook Sensor, čtvrtá digestoři Samsung Air Hood a poslední klávesnici Samsung India Keyboard, která nyní podporuje snadnější psaní v 29 indiánských dialektech. Bronzovou cenu pak dostala pouzdra pro skládačku Galaxy Z Flip3, konkrétně Silicone Cover with Strap a Silicone Cover with Ring.

Dnes nejčtenější

.