Zavřít reklamu

Skupina polských zákazníků údajně zvažuje podat hromadnou žalobu na Samsung, a to kvůli odolnosti jeho ohebných telefonů. Více než 1100 majitelů starších modelů řad Galaxy Z Fold a Z Flip sdílelo své stížnosti na Facebooku, kde se podělili o své zkušenosti se zákaznickou podporou a servisem korejského obra. A většina z nich není moc spokojená.

Majitelé starších skládacích smartphonů Samsungu v Polsku si stěžují na několik problémů. Jedním z nich je to, že krycí fólie na ohebném displeji se časem může poškodit. Dalším je pak to, že servisní střediska Samsungu nejsou příliš ochotná převzít odpovědnost a nabídnout pomocnou ruku, pokud na ně není vyvíjen tlak prostřednictvím negativních příspěvků na sociálních sítích.

Mluvčí korejského giganta v Polsku řekl, že pokud se ochranná fólie na ohebném displeji odlepí nebo poškodí uvedl: „žádáme zákazníky, aby neprodleně navštívili jedno z našich autorizovaných servisních středisek a během záruční doby si jej nechali zdarma vyměnit“. Doplňme, že záruční doba u skládaček Samsungu trvá jeden rok. Podle polského webu Instalki, který cituje zmíněnou facebookovou skupinu, někteří zákazníci dostali bezplatnou výměnu displeje v rámci záruky v relativně krátké době. Jiní však takové štěstí neměli a byli odmítnuti. Jestli to bylo proto, že si fólii sami odstranili, není jasné.

Nicméně i zákazníci, kterým byla oprava uznána, říkají, že celá tato zkušenost v nich zanechala hořkou pachuť. Mnohem lépe si uvědomili, jak jsou tato zařízení zranitelná, a někteří zvažují jejich prodej, protože se obávají, že se znovu poškodí. Samsung prodal od roku 2019 miliony ohebných telefonů a většina zákazníků je se svým rozhodnutím připojit se k tomuto rostoucímu segmentu smartphonů podle všeho spokojená. Nicméně čím více skládaček korejský gigant prodává, tím více stížností se ohledně odolnosti ohebných panelů hromadí. Někdy je to způsobeno chybou uživatele, jindy tím, že ochranná fólie byla odstraněna záměrně. Jsou ale i případy, kdy zákazníci měli prostě smůlu, protože i přesto, že se se o svá zařízení starali dobře, došlo k selhání hardwaru.

Ohebné telefony Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.