Zavřít reklamu

Samsung by mohl ze svých budoucích smartphonových „vlajek“ odstranit všechna fyzická tlačítka, tedy tlačítko zapínání a kolébku hlasitosti. Tato změna by se mohla odehrát až za několik let, takže se nemusíte bát, že příští vlajková řada Galaxy S23 by je už neměla.

S informací přišel leaker vystupující na Twitteru pod jménem Connor (@OreXda). Podle něho bude funkci zapínacího tlačítka a hlasitosti kompletně zajišťovat software. Jak přesně by tento beztlačítkový systém fungoval, nerozvedl, poznamenal však, že jako první jej bude mít Galaxy S25.

Leaker podotkl, že beztlačítkový Galaxy S25 bude exkluzivním zařízením korejské společnosti KT Corporation, která je jedním z největších mobilních operátorů v zemi. Z toho vyplývá, že jeho globální verze by si měla fyzická tlačítka zachovat.

Není to poprvé, co se v éteru vyskytly „klepy“ o této designové změně. Před několika lety se spekulovalo, že bez fyzických tlačítek bude Galaxy Note10, což se nakonec nepotvrdilo, a ještě dříve se v éteru objevil patent Samsungu, který takovýto design popisoval. Beztlačítkové smartphony každopádně nejsou vzdálenou hudbou budoucnosti, několik jich již bylo představeno, vesměs však jen ve formě konceptu. Šlo například o Meizu Zero, Xiaomi Mi Mix Alpha nebo Vivo Apex 2020. A jak to vidíte vy? Koupili byste si beztlačítkový smartphone, nebo jsou fyzická tlačítka něčím, bez čeho byste se nemohli obejít? Dejte nám vědět do komentářů.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.