Zavřít reklamu

Apple představil řadu svých iPhonů 14 a i on už pochopil, že malým telefonem, i když s patřičnou výbavou, už nikoho nezaujme. Jen po dva roky jsme zde měli iPhone mini, přičemž nyní jen nahradil model Plus, tedy naopak velký telefon. Je navíc pravděpodobné, že za chvíli se rozloučíme i s úhlopříčkou displeje 6,1 palců. 

Malé telefony nejsou synonymem pro nevybavené telefony. Ostatně Apple si za iPhony mini s úhlopříčkou 5,4“ nechá platit na 20 tisíc Kč (což je i aktuální případ už loňského modelu iPhonu 13 mini). Jenže trend malých telefonů je prostě pryč. Lidé chtějí velké úhlopříčky, aby měli patřičný rozhled. Když se podíváme na portfolio telefonů Samsungu, tak i zde je to pěkně vidět.

Modely telefonů Galaxy a úhlopříčky jejich displejů 

 • Galaxy S22 Ultra: 6,8 palců 
 • Galaxy S22+: 6,6 palců 
 • Galaxy S22: 6,1 palců 
 • Galaxy S21 FE 5G: 6,4 palců 
 • Galaxy A53 5G: 6,5 palců 
 • Galaxy A33 5G: 6,4 palců 
 • Galaxy A23 5G: 6,6 palců 
 • Galaxy A13 5G: 6,5 palců 
 • Galaxy M53 5G: 6,7 palců 
 • Galaxy M23 5G: 6,6 palců 
 • Galaxy M13: 6,6 palců 

Nejmenším zástupcem nových modelů Samsungu je Galaxy S22, což je poměrně paradoxní, protože ten zrovna patří do nejvyšší řady. Má ale stát právě proti základnímu iPhonu, takže své místo v portfoliu v jistém slova smyslu má. Jenže mezi jeho velikostí a modelem Galaxy S22+ je poměrně velký rozdíl, kdy zde můžete sáhnout leda po odlehčené loňské vrcholné řady Galaxy S21 nebo nižší řadě Galaxy A, která jediná nabízí trošku širší výběr modelů, nikoli tak úhlopříček.

Řešením jsou skládačky 

Apple si se zaříznutím modelů mini zachoval už jen dvě velikosti displejů, tedy 6,1 a 6,7 palců. Modely SE se nezabývejme, ty už měly dávno vyklidit pole. I u něho je tedy díra mezi oběma velikostmi poměrně veliká, jenže jeho menší modely jsou populární proto, ne že jsou malé, ale že jsou cenově dostupnější než větší alternativy. Logicky je tomu tak i u Samsungu, kdy si prakticky za stejnou výbavu razantně připlatíte. Cenový rozdíl mezi Galaxy S22 a S22+ je totiž vysokých 5 tisíc.

Na jednu stranu chceme fyzicky malé telefony, ale aby měly co největší displeje. Jasným řešením jsou skládací telefony. Ne tedy ty v podobě modelů Galaxy Z Fold ale spíše Galaxy Z Flip. Na dnešní poměry skutečně malý telefon však disponuje opravdu velkým 6,7“ displejem. Je sice mírně bitý na výbavě, ale na druhou stranu s ohledem na Galaxy S22+ má dokonce o 500 Kč nižší cenovku, kdy vás v online obchodě Samsungu vyjde na 27 490 Kč.

Podíváme-li se na to střízlivým pohledem, jsou zde počty poměrně jasné. Malé klasické telefony za chvíli nikdo nebude chtít – uvidíme, jak si povede iPhone 14 oproti iPhonu 14 Plus a s expanzí skládacích telefonů véčkové konstrukce zde budeme mít možná nového lídra trhu. Ne nadarmo Samsung svůj Galaxy Z Flip4 staví právě přímo proti novým iPhonům 14. Jenže ta přidaná hodnota je zde jasná – malé rozměry, velký displej, unikátní konstrukce a z ní vycházející zajímavé funkce.

Telefony Samsungu koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.