Zavřít reklamu

Emotikony se staly neodmyslitelnou součástí naší mobilní komunikace a asi byste měli problém najít někoho, kdo je vůbec nepoužívá. Hlavní hybnou silou na tomto poli je Google, který nyní přišel s několika novinkami, včetně přídavků podle standardu Unicode 15 nebo animovaných verzí emoji.

Google se v novém blogovém příspěvku podělil o několik aktuálních informací o své práci na emoji. V prvé řadě jde o nové přírůstky založené na standardu Unicode 15, mezi něž patří například třesoucí se obličej, paličky, zázvor, hrachový lusk, medúza, husa, osel, los nebo nové barvy srdíček. Celkem jich je jedenadvacet.

Společnost uvedla, že tyto nové emotikony budou přidány do AOSP (Android Open Source Project) v příštích několika týdnech, a na první androidové telefony by měly dorazit v prosinci. Debut si pravděpodobně odbydou v telefonech Pixel. Google také vydává barevnou verzi svého fontu Noto Emoji. Noto Emoji je opensourcový emoji font, který je možné použít online a který Google používá ve svém prohlížeči Chrome a dalších produktech. Původně font podporoval emoji pouze v černobílé barvě, nyní však Google přidává podporu pro barevné verze.

Kromě toho společnost poprvé vydává sadu oficiálních animovaných verzí emotikonů používaných na Androidu. I když nejsou podporovány všechny emoji, na stránce Googlu najdete bezmála 200 různých animovaných emotikonů. Některé z nich již používá aplikace Zprávy.

tancici_emoji_Google

Poslední novinka se týká zmíněného prohlížeče Chrome. Ten nyní přidává podporu pro emotikony, jež mohou měnit barvy.

Dnes nejčtenější

.