Zavřít reklamu

Vyjadřování se pomocí emoji je pořád populární. Navíc odeslání jednoho takového emotikonu řekne mnohdy více než samotná slova. Výrobci operačních systémů pak do nich v pravidelných intervalech přidávají pořád nové a nové sady, které se snaží poskytnout nové a nové varianty emocí, tvarů a objektů. I když je jich již hodně přes tisíc, nemusí vám však plně vyhovovat. 

Emodži je znak v textu, který představuje ideogram nebo smajlík. Tak jej alespoň definuje česká Wikipedie. Vznikly v roce 1999 a každý je od roku 2010 standardizovaný všeobecně uznávaným standardem Unicode. Ten je od té doby také rok co rok rozšiřován o množství nových znaků.

Pokud vám jejich aktuální paleta nestačí a chcete mít více jejich podob, přímo se nabízí nainstalovat si některý titul z Google Play, který vám značně rozšíří možnosti. Dostupných aplikací je skutečně hodně. Protože jsou povětšinou zdarma, je třeba počítat i s reklamou nebo nějakými balíčky, které si je nutné odemknout případným nákupem (měnu ale obvykle dostáváte za používání aplikace). Mezi ty nejznámější tituly patří Klávesnice Kika, Facemoji a další. Připravte se však na to, že je to hodně o hledání, protože i když tyto klávesnice nabízejí mnoho podob, ne všechny vám musí vyhovovat.

Jak změnit emoji na Samsungu 

Prvním krokem tedy samozřejmě je nainstalovat si patřičný titul z Google Play. Poté je třeba nastavit si novou klávesnici k jejímu používání a až posléze si vybrat danou podobu nejen klávesnice, ale i možností, které nabízí – tedy volbu emodži, znaků, samolepek, GIFů atd. 

  • Nainstalujte si patřičnou aplikaci z App Store. 
  • Odsouhlaste podmínky používání. 
  • Nastavte klávesnici: V Nastavení jděte do Obecná správa a vyberte Seznam klávesnic a vých. kláv. 
  • Vyberte nově nainstalovanou klávesnici. 
  • Odklikněte upozornění a následně už jen vyberte metodu zadávání. 

Všechny aplikace vás po nainstalování a spuštění automaticky navádějí, takže nemusíte nikde nic hledat. V rozhraní aplikace pak už jen najděte požadované téma nebo sadu a tu si stáhněte do zařízení. Mezi klávesnicemi se pak nemusíte přepínat v Nastavení, ale jde to i jen ikonou vlevo dole v rozhraní klávesnice. 

Související články

Dnes nejčtenější

.