Zavřít reklamu

Galaxy Z Flip4 je jednoduše jedním z nejzajímavějších smartphonů, které přišly za poslední roky na trh. Vzhledem k jeho unikátní konstrukci má pro ni také odladěnou nadstavbu operačního systému, kdy je zde pár zajímavostí a odlišností. Také proto zde najdete 5 tipů a triků pro Galaxy Z Flip4, o kterých jste možná nevěděli.

Vnější displej jako hledáček fotoaparátu 

Když na telefonech Galaxy dvakrát stisknete zapínací tlačítko, aktivujete fotoaparát. Funguje to i zde, a to právě jak v otevřeném stavu telefonu, tak v tom zavřeném. Displej vám v tomto případě samozřejmě ukazuje náhled scény, kterou pravděpodobně bude váš autoportrét. Velkou výhodou zde ale je, že k focení používáte hlavní sestavu fotoaparátů, která je kvalitnější než vnitřní kamera. Přejížděním prstu po vnějším displeji pak měníte nejen režimy, ale přepínáte se i mezi objektivy. Pokud nemáte funkci aktivovanou, učiníte tak v Nastavení -> Rozšířené funkce -> Boční tlačítko.

Nastavení vnější obrazovky 

Vnější displej je oproti předchozí generaci telefonu zase o něco schopnější. Chcete-li si jeho chování přesně definovat, můžete. V Nastavení se totiž nachází nabídka Vnější obrazovka, která samozřejmě není na běžných smartphonech přítomna. Můžete si zde v přehledném rozhraní vybrat styl hodin, přesně si je přizpůsobit, nebo určit přesné rozložení pomůcek, tedy widgetů. Chování Always On displeje si zvolíte v nabídce Zamknout displej v Nastavení.

Režim Flex 

Právě režim Flex je na Z Flipu tím nejzajímavějším. V závislosti na ohybu telefonu můžete mít v některých aplikacích zobrazenou v jedné polovině obrazovky sadu ovládacích prvků a v další polovině rozhraní aplikace. Některé aplikace takto fungují standardně, třeba Fotoaparát, u jiných aplikacích to musíte povolit. Možnost najdete v Nastavení -> Rozšířené funkce -> Labs -> Panel režimu Flex. Zde tedy vyberte aplikace, u kterých chcete Flex využít. Samozřejmě je ideální udělat tak u všech.

Rozdělená obrazovka 

V Nastavení -> Rozšířené funkce -> Labs si zapněte funkci Celá obrazovka v zobrazení na rozdělené obrazovce. Vzhledem k tomu, že je ohyb zařízení přesně v půlce displeje, tak při multitaskingu v případě práce na šířku, kdy máte vpravo a vlevo jinou aplikaci, uvidíte více obsahu. Pokud na klasických smartphonech Galaxy dávalo smysl si velikost oken upravovat, zde vše jasně vychází z předpokladu rozdělení na poloviny. Je to nesmírně efektivní ale i efektní práce.

Reverzní bezdrátové nabíjení 

Vzhledem k tomu, že baterie v Galaxy Z Flipu4 není nijak velká, úplně nedoporučujeme, abyste funkci reverzního bezdrátového nabíjení využívali nějak často, nicméně pokud si to situace žádá, tu možnost zde jednoduše máte. No jo, ale na jaké straně je nabíjení aktivní? Potřebujete-li nabít svá sluchátka nebo hodinky, je nutné položit je vždy na zadní stranu spodní poloviny telefonu, tedy tu, na které nejsou přítomny fotoaparáty. Je pak jedno, jestli je telefon otevřený nebo zavřený. Funkci aktivujete v Nastavení -> Péče o baterii a zařízení -> Baterie -> Bezdrátové sdílení napájení. Můžete tak učinit i z panelu rychlých nabídek.

Dnes nejčtenější

.