Zavřít reklamu

Bez internetového připojení si dnešní život dokáže představit jen málokdo. Proto pokud vám z nějakého důvodu nefunguje na vašem zařízení Wi-Fi, je to poměrně zásadní problém. Také proto se zde dočtete, co dělat, když se Samsung nepřipojí k internetu. 

Máte-li potíže s Wi-Fi připojením na svém telefonu, je nutné určit to, jestli vůbec Wi-Fi síť vidí a jen se na ni nemůže připojit, nebo ji nevidí vůbec. Každopádně, než se do jakýchkoli postupů pustíte, měli byste zkontrolovat, jestli není pro váš telefon dostupná nějaká aktualizace, která možný problém řeší. Jděte k tomu do Nastavení -> Aktualizace softwaru -> Stáhnout a instalovat. Samozřejmě ale existuje mnoho důvodů, proč se vaše zařízení nemůže k síti připojit. Je to ale obvykle otázka routeru, poskytovatele nebo telefonu.

Telefon nedetekuje Wi-Fi 

Ujistěte se, že je router zcela v pořádku a funkční – že je zapnutý do elektrické sítě, a že jste se svým zařízením v jeho dosahu. Platí zde i to, pokud je do sítě připojeno příliš mnoho zařízení, to další nové už ji nevidí. Samozřejmě také zkontrolujte, jestli zadáváte správné heslo. 

Restartujte zařízení, a to jak router/modem tak i váš telefon nebo tablet. Po vypnutí routeru se jej doporučuje ještě vytáhnout ze zásuvky. Po pár sekundách jej opět zapojte a spusťte. Poté, co restartujete všechna zařízení zkontrolujte, zda problém přetrvává. 

Pokud ano, restartujte nastavení sítě. V telefonu Galaxy jděte tedy do Nastavení a zde vyberte Obecná správa. Sjeďte níže a vyberte volbu Obnovit. Zde klepněte na Obnovit nastavení sítě a poté na Vynulovat nastavení a potvrďte volbou Obnovit. Když toto podstoupíte, informace o Wi-Fi, mobilních datech a připojení Bluetooth budou resetována. Opět se zkuste připojit.

Ještě se můžete zkusit připojit k Wi-Fi v bezpečném režimu. Pokud to v něm totiž půjde, znamená to, že problém vám způsobuje nějaká aplikace, kterou jste si do zařízení nainstalovali. Když se tedy k Wi-Fi v bezpečném režimu připojíte, měli byste začít aplikace postupně odmazávat podle toho, jak jste si je do zařízení stahovali, tedy od té poslední. Bezpečný režim zapnete tak, že stiskněte tlačítko na zapnutí telefonu a zvolíte Restartování. Vyčkejte, než se telefon vypne. Jakmile se na displeji objeví logo Samsung, stisknete tlačítko na snížení hlasitosti a držte ho do té doby, než se telefon zapne a v levém rohu se objeví nápis Nouzový režim. Zpět do standartního režimu se dostane tak, že telefon znovu restartujete. 

Jestliže žádná z výše uvedených metod nefunguje, je posledním možným krokem obnovení továrního nastavení zařízení. K tomu jděte do Nastavení -> Obecná správa -> Obnovit -> Obnovit tovární data, kde potvrdíte své rozhodnutí a klepnete na Smazat vše. Tento proces je ale nevratný a pokud nemáte provedenou zálohu, přijdete o všechna data. 

Související články

Dnes nejčtenější

.