Zavřít reklamu

Funkce Always On Display, která se často označuje zkratkou AOD a u nás je překládána jako stále zapnutý displej, je v telefonech Samsung už skutečně dlouhou dobu. Prakticky hned od jejího uvedení se ale řeší, jaký má vliv na baterii zařízení. Určité nároky zde prostě jsou, což zejména u zařízení Galaxy s malou nebo starou baterií může být problém. AOD ale nemusíte hned vypnout, abyste ji šetřili. 

Pokud vlastníte telefon Galaxy, tak v posledních verzích One UI (od verze 4.x) nemusí být AOD až tak náročný na baterii díky nastavení, které funkci zapíná pouze při nových oznámeních. V podstatě se to dá připodobnit LED, kterou byly telefony Samsungu kdysi osazeny a ta signalizovala nějakou zmeškanou událost. Toto nastavení vám tak poskytne jen černý displej, pokud se nic neděje, a pokud nějaké oznámení obdržíte, na displeji už ho uvidíte.

Nastavení Always On Display tak, aby se zapínal pouze pro oznámení 

Chcete-li nastavit zapnutí funkce AOD pouze pro nová oznámení, stačí otevřít Nastavení, vybrat možnost Zamknout displej, klepnout na nabídku Always On Display a poté vybrat možnost Zobrazit pro nová oznámení. To je prakticky vše, jen se hodí poznamenat, že pokud vám minutu co minutu chodí notifikace od různých aplikací, přílišný smysl toto nastavení mít nebude. Zkuste je tedy více omezit v Nastavení -> Oznámení.

Jakmile je funkce AOD takto nastavena, bude obrazovka svítit pouze tak dlouho, dokud se na ní bude objevovat nějaké nové oznámení, které jste ještě neodbavili. Pokud žádná notifikace přítomna není, displej je černý a šetří baterii. Nemusíte se tedy omezovat vypínáním funkce, pokud vám přijde užitečná, ale zase se obáváte o výdrž svého zařízení zejména, pokud jej používáte už nějaký ten rok. Prostě zlatá střední cesta. 

Související články

Dnes nejčtenější

.