Zavřít reklamu

Byly to už staré Nokie ještě s monochromatickými displeji v 90. letech, které po zadání určitého kódu udělaly určitou akci. Toto není ale moderním smartphonům nijak cizí ani nyní, a proto skrze různé předvolby zjistíte různé informace o svém zařízení. Zde tedy najdete ty nejčastější skryté kódy pro Samsung telefony Galaxy. 

I když toho v nastavení telefonu najdete opravdu mnoho, určité věci jsou pěkně skryté na pozadí zařízení a jeho systému. Slouží především technikům jako rychlá zkratka ke zjištění důležitých informací, nastavení, ale také k diagnostice případného problému. Může je ale samozřejmě zadat kdokoli, stačí je znát. Provedete to snadno tím, že otevřete aplikaci Telefon, vyberete záložku Klávesnice a zadáte kódy přesně tak, jak je najdete níže. Není třeba tyto „klikyháky“ nijak vytáčet, po zadání posledního znaku vám zařízení automaticky předloží tu nabídku, na kterou kód odkazuje.

Např. Diagnostika je poměrně užitečná i běžnému uživateli, který tak může přijít na určitou závadu. Pokud ale chcete měnit nastavení v nabídce SysDump, měli byste vědět, co děláte. Tento článek je tedy pouze informativní a nastiňuje zajímavé možnosti, které kódy nabízejí. Pokud cokoli přenastavíte, činíte tak na vlastní riziko. Níže uvedené kódy byly zkoušeny na telefonu Samsung Galaxy S21 FE 5G s Androidem 12 a One UI 4.1, který je plně podporuje.

Skryté kódy pro Samsung

  • Diagnostika: *#0 *#Tento kód vás přesměruje na diagnostickou stránku, na které můžete otestovat jednotlivé funkce svého zařízení. Najdete zde zobrazení červení, zelené, modré a černé, stejně jako testování vibrací, hlavního a předního fotoaparátu, kontrolu dotyků, senzorů, reproduktorů atd.
  • SysDump: *#9900# 
  • Nastavení USB: *#0808# 
  • Informace i verzi softwaru a telefonu: *#1234# 
  • Informace o firmwaru: *#2663# 
  • Informace o firmwaru fotoaparátu: *#34971539# 

Dnes nejčtenější

.