Zavřít reklamu

Teprve ve středu 7. září Apple představil iPhony 14 Pro, jejichž nejzajímavějším prvkem je přepracovaný výřez v „pilulku“ a funkcí pak Dynamic Island, jak tento prvek Apple nazývá. Ani ne o týden později zde již máme jeho kopii v rozhraní Androidu, a to se nové iPhony ještě nezačaly ani prodávat.

Nezávislý vývojář dokázal tento prvek naroubovat do telefonu Xiaomi. Video tom, jak to celé funguje pak publikoval na svém Twitteru. Je zde sice ukázáno jen to, jak tento prvek přehrává hudbu, nicméně pravděpodobně to nebude nic tak složitého odladit tuto funkci i jiným aplikacím, když to vývojáři netrvalo déle jak prodloužený víkend.

iPhony 14 těch novinek nepřináší mnoho, a právě přepracovaný výřez a funkce s ním spojené jsou tím největším, tedy pokud se alespoň bavíme o modelech Pro. Uvidíme, jak to bude fungovat v reálu, je ale zjevné, že pokud se bude dynamický ostrov uživatelům líbit, nebude to trvat dlouho a jednotliví výrobci přispěchají se svým řešením. To navíc nemusí vycházet od Googlu, ale může být otázkou jen jejich nadstaveb.

Dnes nejčtenější

.