Zavřít reklamu

Apple nemá v úmyslu ukončit vleklou válku modro-zelených chatovacích bublin, což znamená, že uživatelé androidových smartphonů a iPhonů budou mít i nadále neoptimální zážitek, když budou komunikovat mezi platformami prostřednictvím „esemesek“. Naposledy svou nechuť ke standardu RCS (Rich Communication Services) vyjádřil sám šéf cupertinského giganta Tim Cook.

Cook měl nedávno rozhovor s novinářkou Karou Swisherovou, Jonym Ivem (bývalým šéfdesignérem Applu) a Laurene Powellovou Jobsovou (manželkou zesnulého zakladatele Applu Stevea Jobse) na akci Code Conference. V následné Q&A sekci dostal Cook otázku ohledně plánů Applu a odmítání standardu RCS. Jeho odpověď vás možná překvapí. Šéf Applu potvrdil, že společnost na poli RCS neudělala žádný pokrok. „Nevidím, že by nás naši uživatelé v tuto chvíli žádali, abychom tomu věnovali příliš pozornosti. Rád bych, abyste přešli na iPhone,“ řekl směrem k publiku.

Člen publika, který dotaz vznesl, poté vysvětlil, že i když používá iPhone, jeho matka má telefon s Androidem. A protože systém iOS standard RCS nepodporuje, jejich uživatelské zkušenosti s posíláním zpráv a úroveň interakce jsou značně omezené. Na toto Cook lakonicky odvětil: „Kupte své mámě iPhone.“

Google nedávno spustil kampaň Get The Message, v níž Apple výslovně vybízí, aby si standard RCS konečně osvojil. Apple je však evidentně s rozdělením na zelené a modré chatovací bubliny spokojen a nevypadá to, že by na tom chtěl v dohledné budoucnosti něco měnit. Ke škodě uživatelů Androidu i svých vlastních.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.