Zavřít reklamu

Multiplayerový hit Fortnite od studia Epic Games je stále považován za jednu z nejlepších her na Android a velkou měrou přispěl k popularitě žánru battle royale. I když se s battle royale tituly v posledních letech doslova roztrhl pytel, Fortnite se mezi nimi rozhodně neztratí. Pokud se chcete připojit k milionům hráčů, které jej hrají každý den, zde jsou některé tipy a triky, které vám ulehčí těžké začátky.

Změňte nastavení

Změňte nastavení ve hře: přepněte snímkovací frekvenci na 60 fps, zapněte režim automatické střelby, který je pro začátečníky nejlepší, přizpůsobte si posuvníky citlivosti a pohybu podle svého (nezapomeňte přitom, že čím nižší citlivost, tím větší kontrola nad mířením), povolte hlasový chat, abyste mohli efektivně komunikovat se spoluhráči, a zapněte vizualizaci zvukových efektů.

Vybavte se

Snažte se najít vybavení nejvyšší kvality a lektvary štítu. Barvy u vybavení jsou šedá (běžná kvalita), zelená (neobvyklá), modrá (vzácná), oranžová (legendární) a zlatá (mytická). Použití lektvaru štítu přidá vašemu zdraví další vrstvu ochrany, takže trvá déle než zemřete, ale to už jistě znáte z jiných her.

Rozlišujte zbraně

Vyzbrojte se vhodnými zbraněmi. Pokuste se získat ty, které se hodí na velkou vzdálenost i na blízko, jako jsou odstřelovačky a brokovnice. Své využití ale samozřejmě najdou i útočné pušky, samopaly, pistole, kuše nebo těžké zbraně jako raketomety nebo odpalovače granátů. Hlavně nikdy nechoďte neozbrojeni, jinak je po vás rychleji, než řeknete Fortnite.

Skrývejte se

Využívejte kradmý způsob hraní. Pokud vidíte nepřátelské hráče, zkuste se schovat a neupozornit na svou polohu. Pokud si všimnete prázdných domů a otevřených dveří, znamená to, že tato místa mohli nedávno navštívit jiní hráči, takže je vždy důkladně prohledejte a pohybujte se v nich chůzí nebo přikrčeně, abyste nevydávali tolik hluku.

Sledujte bouři

Sledujte bouři (The Storm) a vždy plánujte přesunout se blíže k dalšímu kruhu, než se větší kruh zmenší. Bouře se blíží tím rychleji, čím déle zápas trvá. Být zády k ní také znamená, že za vámi nestojí žádní nepřátelé.

Fortnite_tipy_a_triky_11

Pozor na mrtvoly

Účastněte se pouze bojů, o kterých víte (nebo si alespoň myslíte), že je s jistotou vyhrajete. Předtím, než oberete mrtvá těla o lup, se ujistěte, že je pobřeží čisté, někteří hráči totiž mrtvá těla používají jako návnadu.

Stavění nechte na později

Začněte hraním v „nestavěcím“ režimu (Zero Build). Možná jste to nevěděli, ale stavění je ve Fortnite nepovinné. Stavění buď milujete, nebo nenávidíte. Pro nové hráče však může být tato herní mechanika těžkopádná a do hry přidá novou vrstvu obtížnosti. Nováčci se musejí nejprve naučit základní pohyby, získat cit pro zbraně a zapamatovat si mapu. Jinými slovy: stavění vyzkoušejte, až zvládnete základy.

Dnes nejčtenější

.