Zavřít reklamu

Samsung pracuje na novém notebooku Galaxy Book poháněném Intelem a Microsoftem. Vyplývá to z Bluetooth certifikace, která byla v polovině týdne udělena zařízení jménem Galaxy Book3 Ultra. Bude to podle všeho první notebook Samsungu, který ponese v názvu „Ultra“.

Organizace Bluetooth SIG na příslušné stránce uvádí celkem pět variant Galaxy Booku3 Ultra, které se konkrétně skrývají pod modelovými čísly NT960XFH, NP960XFH, NT961XFH, NT960XFS a NT960XFHZ. I když stránka neuvádí žádné hardwarové specifikace notebooku, zmiňuje se o „referenčních kvalifikovaných designech“ společností Intel a Microsoft. První potvrzuje, že zařízení bude vybaveno adaptérem Intel AX210 Wi-Fi 6E a druhý, že softwarově poběží na Windows 11.

Stojí za zmínku, že i když Wi-Fi adaptér Intelu podporuje Bluetooth 5.3, Galaxy Book3 Ultra „umí“ jen verzi 5.1. Je to zřejmě kvůli omezením Windows 11. Když už je řeč o operačním systému, notebook pravděpodobně přijde se softwarovou nadstavbou One UI Book 4, zahrnující aplikace Samsung Notes a Samsung Gallery. Vzhledem k tomu, že nese přízvisko Ultra, kterým Samsung označuje své špičkové smartphony a tablety, mohl by do vínku dostat nejnovější procesory Intelu 12. generace. Nebo to také může znamenat lepší propojitelnost se zařízeními Galaxy, nejen s těmi špičkovými. V tuto chvíli není známo, kdy by mohl být uveden na scénu, nemělo by to však trvat dlouho.

Související články

Dnes nejčtenější

.