Zavřít reklamu

Dodavatelé smartphonových součástek Samsungu jsou údajně ve velkých problémech poté, co zaznamenali jeden z nejhorších měsíců za více než 10 let. Objednávky korejského obra se u nich snížily kvůli poklesu prodejů smartphonů a pro některé je září údajně nejhorším měsícem za více než desetiletí.

Kvůli mnohem menším objednávkám musel jeden z dodavatelů komponent Samsungu poprvé za 15 let zavřít svůj výrobní závod. Jiná společnost poprvé od vypuknutí pandemie koronaviru snížila výtěžnost optického filtru o polovinu. A jeden nejmenovaný dodavatel fotografických modulů přišel o polovinu svých průměrných měsíčních příjmů.

Podle korejského webu ETNews citovaného serverem SamMobile všichni dodavatelé Samsungu až na jednoho zaznamenali kvůli horším prodejům smartphonů a nízké poptávce nižší produkční výkon. Všichni dodavatelé komponent pro fotoaparáty prý ve druhém kvartálu snížili produkční výkon o dvouciferné číslo. Jedna z těchto společností, jež mívala produkční výkon 97 %, jej musela letos „zkrouhnout“ na 74 %, jiná z 90 % zhruba na 60 %.

Samsung prý bude pokračovat ve snižování objednávek i v průběhu třetího čtvrtletí. Předposlední kvartál je pro jeho dodavatele obvykle hlavní sezónou, nikoli však letos. Podle nejmenovaného činitele, který má k dodavatelskému byznysu blízko, by se však situace mohla do konce roku zlepšit a objednávky komponent znovu zvýšit. Doufejme tedy, že se trh se smartphony zase odrazí od svého dna a prodeje porostou.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.