Zavřít reklamu

V květnu vyšlo najevo, že Google vyvíjí pro svůj Android funkci detekce kašle a chrápání. Nyní se ukázalo, že ji bude nabízet prostřednictvím aplikace Digitální rovnováha.

Funkci detekce kašle a chrápání Google poprvé představil u 2. generace chytrého displeje Nest Hub. Rozborka beta updatu Digitální rovnováhy (verze 1.2.x) nyní odhalila, že funkce bude součástí režimu večerky. Možnost sledovat kašlání a chrápání „během naplánované večerky“ se tedy připojí k dalším možnostem, jako je přizpůsobení obrazovky a spuštění režimu Nerušit. Uživatel bude muset detekci kašle a chrápání zapnout manuálně a povolit přístup mikrofonu, i když ten bude nicméně aktivní pouze v předem nastavených hodinách.

Tato funkce Digitální rovnováhy bude fungovat v rámci stávající integrace s aplikací Hodiny, díky níž je možné „sledovat váš čas strávený na obrazovce a ukázat odhad času stráveného v posteli“, a to „podle toho, kdy váš telefon zůstal nehybný v tmavé místnosti“. Kašlání a chrápání se objeví vedle dosavadních informací o používání Digitální rovnováhy. Uvidíte grafy, které nabídnou týdenní přehled, a také průměrnou frekvenci kašle a průměrný čas strávený chrápáním.

V tuto chvíli není jasné, jestli bude funkce dostupná na všech zařízeních s Digitální rovnováhou, nebo bude limitována na telefony Pixel.

Dnes nejčtenější

.