Zavřít reklamu

Diskuze k článku

Zpět na článek

  Vlastním iPhone 13 pro a měl jsem i Samsung Fold 3. Popravdě, co se týče skládacího provedení telefonu, je to úžasná věc. Mít v kapse složený tablet je super. Nevadila mi ani větší tloušťka, v kapse se to ztratí. Trochu nešťastně byl řešen tvar telefonu v zavřeném stavu. Čelní displej byl moc vysoký a úzký, takže klávesnice byla moc titěrná a špatně ovladatelná. Celkově to ale hardwarově je hodně povedené zařízení. Telefon jsem nakonec prodal kvůli Androidu. Je to dneska už dobrý vyladěný systém, ale jako zarytému jablíčkáři mi prostě chyběla provázanost s ostatními zařízeními od Applu. Kdyby ale na Samsungu běžel iOS, měl bych ho doteď. Kdyby něco podobného vydal Apple, byla by to jasná volba.

  Asi tak. Může to být po hardwarové stránce sebelepší, ale všechno stojí a padá (spíše padá) na androidu. Systém vypadá hnusně a funkčně telefon omezuje na úroveň čínské konkurence. Takže nadpis bych přepsal na “Může se něco jako Z fold 4 rovnat iPhonu?”

  Nejsem žadnej pošahanej japkař, ještě před několika lety jsem byl taky zarytej androjďák, ale poté, co jsem mohl objektivně srovnat iOS a macOS s androidem a windows, jsem prostě přešel na druhou stranu. Airplay, Homekit, synchronizace přes iCloud a další základní funkce obou systémů jsou prostě o několik let napřed před ostatními systémy. Bezdrátové přenosy hudby, videa, souborů a všeho prostě fungují. Co udělam na telefonu, mám dostupné i na tabletu a desktopu. Standard je jen jeden a všechno podporuje vše. prostě vyberu zařízení kam chci co poslat a je to. To u konkurence není. Tam se pouziva tenhle standard, tam jinej, tamhle ještě jinej a tamto zařizení nepodporuje přenos obrazu vůbec. Zrovna tak si ani samsung nedokázal sjednotit rychlonabíjeci standardy. Jeden telefon podporuje power delivery, jinej adaptive fast charge,…

  Když už srovnáváš, tak si nevymýšlej. Samsung ti nabídne úplně stejnou kvalitu propojení a nabídne i více, než časem omezené propojení u Apple.

  Jako beru to, že je to konečně nějaká změna a možná i budoucnost. Ale takové srovnání je jak od mých dětí. Pokud jste například uživatelé iPadu Pro, tak je to z důvodu, že to má určité funkce a nelze říct: super iPad zahoď tablet uděláš z telefonu. Je to ukázka, ale zatím je to jako podsouvat profi fotografovi ať vymění foťák se sklama a počítač, za telefon, protože na tom fotky vyfotí i upraví

  Tak je přece pravdou, že trh fotoaparátů na popularitu mobilních telefonů krutě doplácí. Pořád jsou to ale fotky z telefonu. Asi bych úplně nechtěl, aby mi třeba někdo svatbu fotil jen iPhonem.

Vložte vlastní komentář

celý text

Související články

Dnes nejčtenější

.