Zavřít reklamu

Když jej vidíte jen z pohledu čelního displeje, vypadá jako běžný telefon, který má jednu stranu trošku ostřejší než druhou. Jakmile jdete ale blíž, je jasné, s čím máte tu čest. Galaxy Z Fold4 není jen telefon ale i tablet, který zvládne dvakrát víc práce. Může se mu tedy iPhone vůbec rovnat? 

Představení iPhone 14 je za dveřmi, protože Apple jej má plánováno ukázat světu už ve středu 7. září. Jenže když se podíváte na iPhone vedle Galaxy Z Foldu, je to prostě méněcenné zařízení. Ano, iPhone je jedinečný, což mu nikdo nebere, je populární, což je také pravda, ale je to jen smartphone. Od své první generace ušel sice dlouhou cestu, ale je to pořád jen telefon (a webový prohlížeč a hudební přehrávač, jak prezentoval Steve Jobs při představení iPhonu 2G). Od prvního modelu po poslední se jeho smysl nezměnil.

Apple má nicméně jasně daný byznys plán. Stejně jako nechce slučovat iPad s počítači Mac, nechce slučovat iPady s iPhony. Zákonitě by to znamenalo úpadek nějakého segmentu. Takhle si drží tři produktové linie (pokud budeme počítače dělit na desktopy a laptopy tak čtyři), které víceméně profitují (i když iPady poslední dobou spíše celkově padají). Máte tedy iPhone a chcete-li tablet, koupíte si iPad. Žádná myšlenka zařízení 2 v 1 zde zatím není.

Pokud si ale máte představit zařízení, které je „to nejvíc“, které umí „to nejvíc“, a které vám umožní „to nejvíc“, iPhone to prostě nebude. Máme zde skládací zařízení, kdy právě model Fold má potenciál nahradit dvě zařízení jedním, které má odladěný operační systém oběma použití a má jen jednu nevýhodu. Ano, je to tlusťoch – na telefon. Jenže pokud máte iPhone a přičtete si k němu velikost a váhu iPadu, jste vlastně úplně někde jinde než s Foldem.

iPhone jednoduše nudí 

Byla to poměrně vzrušující doba, když Apple představoval iPhony 4, 5, 6. Trochu toho vzrušení přinesl i iPhone X, jenže pak to bylo pořád to samé – 6S, 7, 8 potažmo, XS, 11, 12, 13. Nuda, která sice přináší skvělá zařízení, jenže původní vize je dávno fuč. Máme zde pořád to stejné s drobnými změnami. Není to chyba iPhonu, je to chyba Applu.

Samsung se s Galaxy S21 nebál nastolit nový trend designu, zaříznout řadu Galaxy Note, redesignovat Galaxy S21 Ultra, a pak jsou zde samozřejmě i tablety, kdy Galaxy Tab S8 Ultra je něco, co svět pomalu neviděl. O skládačkách ani netřeba mluvit. Objektivně a bez zaujetí se podívejte na v článku přiložené fotografie porovnání iPhonu 13 Pro Max s Galaxy Z Foldem4 a sami posuďte, jestli je vůbec možné tyto dvě tolik rozlišné zařízení mezi sebou nějak porovnávat.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.