Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 29. srpna do 2. září obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně jde o Galaxy S22, Galaxy M20, Galaxy A32, Galaxy A12, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4 a Galaxy Tab S8.

Na telefony řady Galaxy S22 začal Samsung vydávat aktualizaci s nadstavbou One UI 4.1.1. Update nese firmwarovou verzi S90xUSQU2AVHB a jako první dorazil do USA. Řada kromě toho obdržela aktualizaci, jež přináší nové funkce fotoaparátu a vylepšuje ty stávající. Tento update nese firmwarovou verzi S90xNKSU2AVHB a jako první byl dostupný v Jižní Koreji. Podle protokolu změn aktualizace zpřístupňuje u teleobjektivu funkci časosběrného videa (předtím byla omezena jen na hlavní fotoaparát a „širokáč“) a zvětšuje v aplikaci fotoaparátu oblast detekce čárových kódů a zároveň „znatelně“ zrychluje jejich skenování.

Vedle toho má update zlepšovat barevnou reprodukci fotek, HDR a stabilizaci videí a optimalizovat spotřebu paměti aplikace a výkon umělé inteligence v režimu focení, videa a nočním režimu. Samsung slíbil, že brzy vylepší barvy a expozici v nočním režimu a celkovou kvalitu obrazu za horších světelných podmínek.

Telefony Galaxy M20, Galaxy A32 a Galaxy A12 začaly dostávat srpnový bezpečnostní patch. U Galaxy M20 nese aktualizace firmwarovou verzi M205FDDS8CVG3 a jako první se jí dočkali uživatelé v Indii a na Srí Lance, u Galaxy A32 verzi A325FXXU2BVH1 a jako první dorazila do Ruska a u Galaxy A12 update přichází s firmwarovou verzí A127FXXS6BVH4 a jako první „přistál“ též v Rusku.

Jen pro připomenutí: srpnový bezpečnostní patch opravuje přes čtyři desítky zranitelností nalezených v systému Android a softwaru Samsungu. Opravy Samsungu řeší mimo jiné únik MAC adres prostřednictvím Wi-Fi a NFC, zranitelnost typu únosu ve VPN bezpečnostní platformy Knox a v režimu DeX pro PC, nesprávné řízení přístupu ve službě DesktopSystemUI nebo manipulaci se seznamem aplikací, které mohou používat mobilní data ve službě Wi-Fi.

Na skládací smartphony Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4 začal Samsung vypouštět update, který zlepšuje jejich stabilitu a výkon a přináší opravy (blíže nespecifikovaných) chyb. U Galaxy Z Foldu4 nese aktualizace firmwarovou verzi F936BXXU1AVHH, u Galaxy Z Flipu4 verzi F721BXXU1AVHH. Překvapivě není její součástí zářijový bezpečnostní patch (očekáváme však, že jej telefony dostanou v příštích dnech).

Pokud se týče tabletů aktuální vlajkové řady Galaxy Tab S8, ty (konkrétně jejich celulární a Wi-Fi varianty) začaly v Evropě dostávat aktualizaci s Androidem 12L a nadstavbou One UI 4.1.1. U Galaxy Tab S8 nese update firmwarovou verzi X70xBXXU2AVH2, u Galaxy Tab S8+ verzi X80xBXXU2AVH5 a u Galaxy Tab S8 Ultra verzi X90xBXXU2AVH2. Jeho součástí je srpnový bezpečnostní patch.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.