Zavřít reklamu

Když se řekne „nejdražší aplikace v Google Play“, řadě lidí se vybaví spíše záležitosti v ceně řádů stokorun. Je ale pravda, že zaplatit za aplikaci potažmo hru 10 tisíc Kč není tak úplně těžké. Stačí si totiž v obchodě vyhledat heslo The Most Expensive App a ten vám vrátí poměrně překvapivé výsledky. Jaké to jsou?

Nejdražší aplikace, které lze stáhnout na Android, jsou především hry. Jejich zacílení vývojáři je ale poměrně nepochopitelné, protože se nejedná o žádné užitečné nástroje ale především jednoduché hříčky, za které by utrácel možná jen ten, kdo skutečně neví, co s penězi. Navíc mají obvykle své bezplatné varianty. Možná ale vývojáři stačí, když se jeden takový člověk najde a titul koupí, čímž má svůj čas, který nad aplikací/hrou trávil, zaplacený. Tento náhodný výběr tedy berte jen jako zajímavost a rozhodně ne doporučení ke stažení titulů, před čím ostatně důrazně varujeme.

Most expensive 2048 game – Cena: 9 999,99 Kč 

Smysl hry 2048 zná snad každý, protože se svého času jednalo o populární koncept, který se dočkal mnoho kopií. Tato jeho „nejdražší verze“ ničím nevyniká, leda tak svou cenou. Principy hraní jsou tedy pořád stejné, kdy vám jde o to skládat čísla tak, aby jedno pole dosáhlo na hodnotu 2048. Poměrně nepochopitelné je, že aplikace v Google Play ukazuje více jak 10 tisíc stažení, že byl titul aktualizovaný 11. 7. 2022 a že ještě k tomu všemu obsahuje mikrotransakce.

Stažení v Google Play

Ball Drop-Most Expensive Game – Cena: 9 999,99 Kč 

I Ball Drop vychází z osvědčeného konceptu, který ale za chvíli přestane bavit, i když za něho neutratíte ani korunu. Pokud za něho utratíte 10 tisíc, tak vás prostě bavit bude muset. Jedná se o vysokou věž s různými stupni, po kterých padá kulička. Tento titul má sice „jen“ více jak tisícovku stažení, ale když si to spočítáte, svému vývojáři vydělal nemalou finanční částku. Proč to však někdo koupí, je otázkou.

Stažení v Google Play

Most expensive PvP game – Cena: 9 999,99 Kč 

Tato PvP střílečka je dokonce natolik drzá, že poskytuje multiplayer, ke kterému ve svém popisu přímo vybízí. Jasně tak říká, aby si ji stáhlo ještě více hráčů, ale proč, když je v Google Play tolik podobných a o mnoho lepších titulů? Můžete si zde alespoň vytvářet vlastní mapy a v případě nedostatku hráčů (což lze očekávat) jde hrát proti umělé inteligenci. Počet stažení: více jak 10 tisíc.

Stažení v Google Play

Most Expensive Game(Word Game) – Cena: 8 899,99 Kč 

Podle popisu aplikace je její největší předností, že neobsahuje reklamy. Za devět tisíc Kč si tak můžete luštit osmisměrky s anglickými slovy, takže má titul jasný edukační přesah. Obhájí si tím ale svou cenu? Rozhodně ne. Hra nabízí několik rozvržení, což určuje i její obtížnost. Počet stažení: 1+. Zde tedy uživatelé vývojáři na špek příliš neskočili.

Stažení v Google Play

The most expensive calculator in the world – Cena: 7 699,99 

Chcete-li ve svém mobilním telefonu vlastnit tu nejdražší kalkulačku na světě, dáte za ní jen něco málo přes 7 tisíc Kč. Co umí? To, co kalkulačka, kterou už v telefonu máte nativně. Dává to smysl? Vůbec. Když se ale podíváte na počet stažení, více jak jeden člověk si ji koupil. Proč, to možná neví ani on sám. Jisté ale je, že naučit se počítat vyjde levněji než investice do tohoto nástroje.

Stažení v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.