Zavřít reklamu

První skládací smartphone Googlu Pixel Fold (neoficiální zprávy o něm mluví také jako o Pixelu Notepad) by mohl mít unikátně řešený design předního fotoaparátu. Naznačuje to minulý týden zveřejněný patent zaregistrovaný u Světové organizace duševního vlastnictví (WIPO).

Patent, který si Google nechal u WIPO zapsat již v červnu minulého roku, ukazuje design podobný modelům řady Galaxy Z Fold. Vyobrazené zařízení se ohýbá v polovině jako notebook, rámečky kolem displeje se však zdají být nezvykle tlusté. Jako většina zařízení s takovým designem bude mít i Pixel Fold uprostřed záhyb, kterému se lze jen těžko vyhnout.

Z patentu také vyplývá, že zařízení bude mít selfie kamerku umístěnou v horním rámečku. Hlavním důvodem pro to, proč Google u předního fotoaparátu zvolil tento design, by mohly být ne úplně přesvědčivé výsledky poddisplejového fotoaparátu, kterým disponuje loňský i letošní Galaxy Z Fold. Kamerka bude mít údajně rozlišení 8 MPx (ta poddisplejová u zmíněných zařízení Samsungu je jen 4megapixelová). Pozitivním vedlejším efektem tohoto designu je absence byť jen náznaku výřezu v displeji.

Pixel Fold by měl rovněž disponovat vnějším displejem, jeho design však patent neukazuje. Je pravděpodobné, že ten bude mít tradičněji řešený design předního fotoaparátu. Podle neoficiálních informací dostane první skládačka Googlu do vínku 7,6palcový vnitřní displej se 120Hz obnovovací frekvencí a 5,8palcový vnější zobrazovač, novou generaci proprietárního čipu Tensor a duální zadní fotoaparát s rozlišením 12,2 a 12 MPx. Uvedena na scénu bude údajně na jaře příštího roku (původně se mělo za to, že dorazí ještě letos).

Telefony Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.