Zavřít reklamu

Samsung je v posledních letech stále aktivnější v oblasti elektromobilů. Stal se jedním z hlavních dodavatelů baterií pro tento trh, a jak se zdá, do tohoto segmentu plánuje investovat ještě více.

Divize Samsungu Samsung SDI chce podle informací webu Korea IT News investovat necelých 1,5 miliardy dolarů (zhruba 37 mld. Kč) do rozšíření své továrny na výrobu baterií pro elektromobily v Maďarsku. Společnost má prý v plánu zvýšit kapacitu výroby na milion jednotek neboli 60 GWh za rok. V porovnání se současnou produkcí by šlo o 70–80% nárůst výrobní kapacity.

Pokud půjde vše podle plánu, bude to podle analytiků největší jednorázová investice do baterií pro elektromobily na starém kontinentu. Odhady nicméně naznačují, že korejský obr vydal na infrastrukturu pro výrobu baterií pro elektromobily za poslední dva roky zhruba 2,25 mld. dolarů (přibližně 55,5 mld. Kč).

Mimo Evropu staví Samsung novou továrnu na hromadnou výrobu baterií pro elektromobily v Malajsii, která bude zásobovat automobilky jako BWM. Společnost Samsung SDI navíc nedávno zřídila své první středisko pro vývoj a výzkum baterií pro elektrická auta v USA. V budoucnu jich chce zřídit více, a to nejen v USA, ale i v Evropě a dalších oblastech světa.

Související články

Dnes nejčtenější

.